FAQ

מומלץ מאוד לבצע צ'ק-אין מראש באופן מקוון באתר הבית של חברת השייט. ניתן לבצע את התהליך החל מ-45 ימים ועד ארבעה ימים לפני ההפלגה ויש לוודא שכל פרטי ההזמנה והפרטים האישיים שלכם אכן נכונים (במידה וישנן טעויות עליכם לפנות מיידית לסוכן, שביצע עבורכם את ההזמנה, על מנת לתקן את הפרטים השגויים).

יש להקפיד על מסירת הפרטים הנדרשים באופן מלא ומדויק במהלך ביצוע הצ'ק-אין, אחרת ייתכן ולא תותר עלייתכם לאונייה. בסיום ביצוע התהליך, יש לדאוג שיהיה ברשותכם את אישור העלייה לאונייה, הנקרא Set Sail Pass, אותו יהיה עליכם להציג בדלפק הבידוק בנמל יחד עם הדרכון שלכם.

ניתן לעשות את תהליך הצ'ק אין גם ישירות בנמל לפני העלייה לאונייה.

רגע לפני שאתם יוצאים מהבית, חשוב מאוד לוודא שיש ברשותכם את המסמכים הבאים, שבלעדיהם לא תוכלו להתחיל את חופשת השייט שלכם:

 • אישור עליה לאונייה Set Sail Pass
 • כרטיס הפלגה
 • דרכון בר תוקף לשישה חודשים לפחות
 • כל אשרות הכניסה הנדרשות למדינות בהן עוגנת האונייה. שימו לב, בהפלגות שיוצאות מארה"ב נדרשת ויזה מרובת כניסות (M)
 • כרטיסי טיסה
 • ביטוח נוסעים

מה חשוב שאזכור לקחת איתי להפלגה?טיפ מיועצי השייט שלנו – לקראת היום הראשון של ההפלגה, מומלץ לארוז תיק קטן עם כל מסמכי הנסיעה שלכם, בגדים להחלפה, בגד ים ותרופות מרשם. כך תוכלו להתחיל ליהנות מחופשת השייט שלכם כבר מהרגע הראשון שתעלו לאונייה. 

יש להגיע לנמל לפחות שלוש שעות לפני מועד יציאת האונייה (שעת היציאה מופיעה בכרטיס ההפלגה). האחריות להגיע בזמן לנמל חלה עליכם, אלא אם אתם מגיעים לאונייה בהעברה של חברת השייט. לעיתים, חברת השייט קובעת מראש את מועדי העלייה של הנוסעים, הודעה על כך תישלח אליכם ומומלץ להגיע לנמל בשעה היעודה על מנת להימנע מהמתנה.

אין הגבלה על כמות המטען, שניתן להעלות לאונייה, אולם יש לקחת בחשבון את ההגבלה הקיימת על כמות המטען שניתן להעלות לטיסה. עם ההגעה לנמל, צוות האונייה יסמן את המזוודות שלכם בתגים ייעודיים, כדי שיוכל להעביר אותן לחדריכם במהירות האפשרית.

בסיום תהליך הצ'ק אין יונפק עבורכם כרטיס ה-®SeaPass, כרטיס מגנטי, שישמש אתכם לאורך ההפלגה ככרטיס זיהוי בעלייה ובירידה מהאונייה, כמפתח לדלת החדר ולביצוע רכישות באונייה.

כל המחירים באוניות של רויאל קריביאן מצוינים בדולרים אמריקאיים. האוניות מתנהלות על בסיס של "ללא מזומנים", והתשלום אפשרי אך ורק עם כרטיס ה-®SeaPass, שיונפק עבורכם לפני העלייה לאונייה. בכל רכישה באונייה או קבלת שירות הניתן בתשלום, תידרשו לשלם עם הכרטיס, בדומה לתשלום עם כרטיס אשראי.

תוכלו לבחור מראש במהלך הצ'ק אין איך תרצו לשלם את חשבון ההוצאות שלכם באונייה – במזומן, ואז תידרשו להשאיר פיקדון באונייה, או בכרטיס אשראי, אותו תוכלו להזין מראש במערכת, או למסור את פרטיו מאוחר יותר, באונייה. במידה ותבחרו לשלם במזומן, או באמצעי תשלום שונה מכרטיס האשראי אותו נתתם כפיקדון, תידרשו לגשת לדלפק שירות הלקוחות ולהסדיר את החשבון בערב האחרון של ההפלגה. אם תבחרו לשלם עם כרטיס האשראי שנתתם כפיקדון, לא תצטרכו לעשות דבר ותחויבו אוטומטית.

בדלפק שירות הלקוחות תוכלו להמיר מטבעות שונים, או לפדות המחאות נוסעים. כמו כן בכל האוניות קיים מכשיר למשיכת מזומנים (הפעולה תהיה כרוכה בתשלום עמלה).

מה חשוב שאזכור לקחת איתי להפלגה?

 

טיפ מיועצי השייט שלנו – תוכלו לעקוב אחר חשבון ההוצאות האישי שלכם בכל עת מהאפליקציה של רויאל קריביאן או בערוץ הייעודי בטלוויזיה שבחדר שלכם.

לחשבון החיוב האישי שלכם על האונייה, יתווסף תשר יומי בסך 14.50$ לאורח בחדרים רגילים או 17.50$ לאורח בסוויטה. התשר יוענק לצוות השירות בחדר האוכל (מלצר, עוזר מלצר ומלצר ראשי), לצוות הדיילים המטפלים בחדר האורחים באופן אישי וצוותים נוספים של משק הבית.

תוכלו לשלם מראש את התשר לפני מועד ההפלגה ע"י יצירת קשר עם סוכן הנסיעות דרכו בוצעה ההזמנה, כך שלא תצטרכו לשלם עבור כך על האונייה.

בנוסף, דמי שירות בגובה 18% יתווספו אוטומטית בעת רכישת משקאות בברים ובמסעדות, פריטים מהמיני בר שבחדר המגורים שלכם, טיפולי ספא ושירותים בסלון היופי.

כל החדרים והסוויטות באונייה מצוידים עם שני סוגי שקעים: שקע אמריקאי (בעל שתי שיניים שטוחות) במתח של 110 וולט ושקע אירופאי (בעל שתי שיניים עגולות) במתח 220 וולט.

מה חשוב שאזכור לקחת איתי להפלגה?טיפ מיועצי השייט שלנו – במידה ואתם רוצים להביא עימכם מכשירי חשמל, שיש להם שקע של שלוש שיניים (כמו מטען של מחשב נייד, לדוגמא), עליכם להביא מתאם, שיאפשר לכם לעשות שימוש בשקע האירופאי שבחדרכם. כמו כן, מומלץ להביא איתכם מפצלים, היות ומספר השקעים בכל חדר הוא נמוך יחסית.

אין לארוז, או להעלות לאונייה, כל פריט המתואר כמסוכן, או בלתי חוקי, שיכול לפגוע בתפעול האונייה, לפגוע בנוסעים וצוות האונייה, או לפגוע בסביבתם. כגון :

 • כלי נשק (כולל העתקים מדויקים), תחמושת, ציוד אומניות לחימה ואמצעי הגנה עצמית לרבות אזיקים, ספריי פלפל, אלות שונות וכו'
 • חפצים חדים (כולל סכינים ומספריים)
 • סמים לא חוקיים וחומרים אסורים
 • חפצים בעלי להבה גלויה או חפצים המפיצים חום, כגון : נרות, קטורת, מכונות קפה, קומקומים חשמליים, כף חשמלית, מגהץ, או פלטה חשמלית
 • מחבטי בייסבול, מחבטי הוקי, מחבטי קריקט, קשתות וחיצים, סקייטבורדים וגלשני גלים
 • רחפנים
 • נוזלים דליקים ו/או נפיצים כולל נוזל למילוי מציתים וזיקוקי די-נור
 • נרגילות
 • כבלים מאריכים
 • כימיקלים מסוכנים לרבות אקונומיקה (מלבין) וצבע
 • מוצרי מזון בעלי סיכון גבוה לקלקול (מוצרי מזון טריים הדורשים קירור כגון בשר, דגים ופירות ים, גבינות ירקות ופירות)

שימו לב, כי חברת השייט עלולה לאסור להעלות לסיפון פריטים אחרים וכן לסרב להתיר להעלות כל פריט אשר לדעתה אינו מתאים.

חל איסור להביא איתכם משקאות אלכוהוליים לאונייה. עם זאת, תוכלו להעלות לאונייה שני בקבוקי יין או שמפניה בגודל 750 מ"ל כל אחד (עבור כל חדר בו יש בגירים) ביום הראשון של ההפלגה בלבד. כל המשקאות האלכוהוליים שתביאו עימכם ביום הראשון מעבר לכך יוחרמו ולא יוחזרו אליכם. כל המשקאות האלכוהוליים, שתרכשו באונייה ו/או באחת העגינות במהלך ההפלגה, יאוכסנו ע"י הצוות ויימסרו לכם חזרה בסיום ההפלגה.

שימו לב: במידה ותבחרו לצרוך את היין/שמפניה, שהבאתם איתכם לאונייה, באזורים הציבוריים של האונייה (לרבות בברים ובמסעדות השונות), ייגבו מכם דמי חליצה בסך 15$ לבקבוק.

למען הנוחות וההנאה של כלל האורחים, האוניות הינן אוניות ללא עישון, אך יחד עם זאת, חברת רויאל קריביאן מודעות לעובדה שחלק מאורחיה מעשנים. ולכן הוקצו אזורי עישון מיוחדים ברחבי האוניות, בהם הוצבו מאפרות ושילוט מתאים. מעבר לאזורים אלו חל איסור מוחלט על עישון בכל רחבי האונייה, לרבות בחדרי המגורים ובמרפסות הפרטיות.

הגיל המינימלי שבו מותר להפליג הינו שישה חודשים ביום תחילת ההפלגה, או לפחות 12 חודשים ביום תחילת ההפלגה בהפלגות טרנסאטלנטיות, טרנספסיפיות, הוואי, אוסטרליה וניו זילנד, דרום אמריקה והפלגות נבחרות אחרות.

על מנת להפליג ללא הורה/אפוטרופוס, או להיות בחדר בתפוסת יחיד, על האורח להיות לפחות בגיל 18 שנים ביום תחילת ההפלגה בהפלגות היוצאות מנמלים באירופה, אסיה, דרום אמריקה, אוסטרליה וניו-זילנד. בהפלגות היוצאות מארה"ב או קנדה, על האורח להיות לפחות בגיל 21 שנים.

אורחים, שטרם מלאו להם 18 שנים ביום תחילת ההפלגה, ואינם נוסעים עם הורה/אפוטרופוס, יידרשו להציג אישור נוטריוני חתום מההורה/האפוטרופוס, המאשר לבגיר, הנוסע עם הקטין, לקחת אותו להפלגה הספציפית. במידה ואישור זה לא יוצג כנדרש, הקטין האמור לא יורשה לעלות לאונייה.

שימו לב: הורים/אפוטרופוסים המפליגים עם קטין ששם משפחתו שונה משם המשפחה של ההורה/אפוטרופוס, יידרשו להמציא הוכחה רשמית כגון תעודת לידה, מסמכי נישואין, או מסמכי גירושין על מנת להוכיח שהם ההורים/אפוטרופוסים של הקטין האמור. אם הקטין מלווה ע”י אפוטרופוס חוקי, יש להציג הוכחה שהמלווה אכן אפוטרופוס חוקי.

ניתן להזמין מנות כשרות בכל ההפלגות של רויאל קריביאן ללא תוספת תשלום. אך יש להזמין את המנות מראש, דרך הסוכן שביצע עבורכם את ההזמנה :

 • 100 ימים מראש – בהפלגות לאוסטרליה-ניו זילנד ואסיה
 • 90 ימים מראש – בהפלגות באירופה ובדרום אמריקה
 • 45 ימים מראש – בהפלגות לאיים הקאריביים, אלסקה וקנדה/ניו אינגלנד
 • במסלולי הפלגה מיוחדים כמו הפלגות טרנסאטלנטיות – בכפוף לנמל היציאה

במידה ולא בוצעה הזמנה מראש למנות אלו, צוות האונייה ינסה לעזור ככל שביכולתו במסגרת המלאי שעומד לרשותו.

המנות, בעלות כשרות גלאט, מגיעות לאונייה, כאשר הן מוכנות, ארוזות מראש וקפואות. המנות יוגשו מחוממות באריזה המקורית שלהם עם כלים חד פעמיים. ניתן לקבל את המנות בארוחות הצהרים והערב בחדר האוכל הראשי (בימים בהם אין עגינה וחדר האוכל הראשי אינו מגיש ארוחת צהרים, ויהיה ניתן לקבל את המנה ב-Windjammer Cafe, המזנון החופשי).

בנוסף, צוות האונייה יוכל להכין עבורכם סלט טרי, דג עטוף בנייר כסף ועוד. שימו לב, כי מנות אלו המוכנות במטבח של האונייה, אינם נמצאות תחת השגחה של כשרות.

בארוחת הבוקר, אין מנות מוכנות, אך ניתן למצוא מגוון מוצרים סגורים וכשרים כמו לדוגמא - דגני בוקר, בייגל אמריקאי, גבינת שמנת ועוד, שיהיו זמינים במזנון החופשי.

חברת השייט עושה ככל שביכולתה על מנת להיענות לבקשות התזונה המיוחדות שלכם כגון: אלרגיות למזונות שונים, רגישות לגלוטן, מופחת שומן, דל נתרן וכו'. במידה ויש לכם בקשות מיוחדות כלשהן, מומלץ ליידע את הסוכן במעמד ביצוע ההזמנה. כמו כן, כדאי לגשת למנהל חדר האוכל עם העלייה לאונייה ולעבור איתו על אפשרויות המזון השונות העומדות לרשותכם באונייה.

מבחר מנות צמחוניות זמינות באופן קבוע, כל יום, בחדר האוכל הראשי ובמזנון החופשי, ה-Windjammer Cafe. ואילו מנות טבעוניות זמינות על בסיס בקשה בחדר האוכל הראשי בלבד.

ניתן להזמין מנות נטולות לקטוז, חלב סויה, או Ensure ללא תוספת תשלום. אך יש להזמין אותן מראש, דרך הסוכן שביצע עבורכם את ההזמנה :

 • 100 ימים מראש – בהפלגות לאוסטרליה-ניו זילנד ואסיה
 • 90 ימים מראש – בהפלגות באירופה ובדרום אמריקה
 • 45 ימים מראש – בהפלגות לאיים הקאריביים, אלסקה וקנדה/ניו אינגלנד
 • במסלולי הפלגה מיוחדים כמו הפלגות טרנסאטלנטיות – בכפוף לנמל היציאה

במידה ולא בוצעה הזמנה מראש למנות אלו, צוות האונייה ינסה לעזור ככל שביכולתו במסגרת המלאי שעומד לרשותו.

הזמנה שמבוצעת בקוד מחיר של מקדמה ללא החזר (קוד NRD – Non Refundable Deposit), מחייבת תשלום מקדמה ללא החזר במעמד ביצוע ואישור ההזמנה. המקדמה לא תוחזר בשום אופן לאחר ביצוע ההזמנה ואישורה ע"י תשלום מקדמה מלאה עבור כל האורחים בחדר. יש לשלם את מלוא המקדמה ללא ההחזר וכן לספק את השמות והגילאים המלאים של האורחים בעת ביצוע ההזמנה. התנאים הנ"ל חלים גם על הזמנות של חדרים בקטגוריות GTY (חדרים ללא בחירה) ושל סוויטות מקטגוריה GS (סוויטת Grand) ומעלה בהפלגות נבחרות.

אנא שימו לב: אין אפשרות להזמין סוויטות מקטגוריה GS ומעלה או חדרים בקטגוריה GTY בקוד מחיר אחר, קוד NRD בקטגוריות הנ"ל הינו ברירת מחדל. 

אם אורח מבטל הזמנה שהוזמנה בקוד NRD למעלה מ-60 יום לפני מועד ההפלגה,  הוא יהיה כפוף לתנאי הביטול של הזמנות עם מקדמה ללא החזר, כפי שמופיעים במלואם באתר האינטרנט הבינלאומי של חברת רויאל קריביאן

אם אורח מבטל הזמנה בקוד NRD מ-59 ימים לפני מועד ההפלגה ומטה, יחולו על ההזמנה תנאי הביטול הסטנדרטיים של רויאל קריביאן במקום תנאי הביטול של תכנית המקדמה ללא ההחזר.

בכל פעם שאורח משנה את האונייה או את תאריך ההפלגה בהזמנת NRD, הוא יחויב בדמי שינוי בסך 100$ לאדם והחיוב יתווסף לחשבון של ההזמנה המעודכנת.

 * התנאים נכונים להיום ועשויים להשתנות על פי שיקול דעתה של חברת השייט

בכל האוניות של רויאל קריביאן יש קוד לבוש מסוים, שאתם מתבקשים למלא אחריו. להלן מדריך קצר, שיעזור לכם איך להתכונן:

Casual: אתם בחופש – אתם יכולים להירגע! מכנסי ג'ינס, חולצות פולו, שמלות קיץ וכד' הם הלבוש המתאים. מכנסיים קצרים מקובלים בארוחות הבוקר ובארוחות הצהרים.

Smart Casual: תחשבו על זה כלבוש לארוחת ערב מפוארת - חולצות מכופתרות, שמלות ערב, חצאיות, חליפות מכנסיים, חולצות אלגנטיות ובלייזרים.

Formal: לבשו את מיטב מחלפותיכם – חליפה עם עניבה, טוקסידו, שמלות קוקטייל ושמלות נשף.

אין להסתובב באונייה עם רגליים יחפות, וכן אין להגיע למסעדות ולחדרי האוכל עם בגד ים.

בארוחות הערב בחדר האוכל נהוג לבוש Smart Casual, כאשר ישנם ערבים נבחרים בהם נדרש לבוש פורמלי. מספר הערבים משתנה לפי אורך ההפלגה, באופן כללי לפי הפירוט הבא:

 • הפלגה בת 3-5 לילות – ערב אחד, לרוב ביום 2
 • הפלגה בת 6 לילות – שני ערבים – לרוב ביום 2 וביום 5
 • הפלגה בת 7 לילות – שני ערבים – לרוב ביום 2 וביום 6
 • בהפלגות ארוכות יותר – יש לבדוק באופן ספציפי

בנוסף, לכל מסעדה באוניות של רויאל קריביאן יש קוד לבוש מחייב. הפירוט מופיע בדף הקולינריה.

חברת השייט מקבלת תדרוכים ממשרד הבריאות הישראלי לגבי הדרישות מסיורי החוף בנמלי העגינה. עדכונים יימסרו בשבועות הקרובים. הערה: חברת רויאל קריביאן לא תהיה אחראית לכל פציעה או אובדן, שייגרמו בסיורי חוף, שלא הוזמנו דרך החברה.

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן