עולם החי באנטרקטיקה

שייט לאנטארקטיקה הוא חוויה יוצאת דופן שבו מתגלה בפני המטייל עולם קסום ומיוחד. אנטארקטיקה היא היבשת החמישית בגודלה בעולם, המדבר הגדול בעולם שהוא ברובו קרח. וכן המקום האחרון שהתגלה על ידי מגלי היבשות.

בשייט לאנטארקטיקה המטייל מגיע אל אחד היעדים המדהימים בעולם. מזג האוויר הקשה של אנטארקטיקה מאפשר הפלגות רק בימי הקיץ בחודשים נובמבר ועד סוף ינואר. המראות הן מהיפים ויוצאי הדופן. באנטארקטיקה – במקום שהטבע הוא השולט הבלעדי מצויים אזורים שכף אדם לא דרכה בו. זהו עולם השייך לבעלי החיים ובכלל זה בעלי חיים ייחודיים ביותר. בין בעלי החיים הללו מצויים יונקים, עופות ודגים. אך גם ים עצום והרבה קרחונים. אל האיים והמפרצונים הקטנים שבדרך יורדים עם אוניות זודיאק קטנות ובליווי מדריכים

אחד משיאי השייט לאנטארקטיקה הוא המפגש עם עולם חי מרתק: אלבטרוסים בשמיים, לווייתנים בים וכמובן יונקי ים כמו פיל הים וכלב הים ואולי אפשר להגיד שגולת הכותרת הם הפינגווינים המיוחדים לאזור זה של העולם.

עולם החי באנטרקטיקה
עולם החי באנטרקטיקה

הלוויתן הכחול הוא הגדול שבין הלווייתנים, אורכו מגיע לכדי 30 מטרים והוא יכול לשקול יותר מ-150 טון. הלווייתן הכחול נחשב לבעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה. לאורך ההיסטוריה נהגו לצוד את הלווייתן בשל בשרו שנחשב לבשר מאכל משובח. אך היה זה במהלך מחצית הראשונה של המאה ה-20 שציידים הגיעו לאזור זה של העולם כדי לצוד את הלווייתנים באופן תעשייתי בעבור השומן שלהם. תוך כמה עשרות שנים הם הביאו כמעט להכחדתו של מין זה. היום הצייד אסור, ועדיין ניתן לראות שרידים של מושבות הציידים באוזר זה של העולם.

הפינגווין נחשב לאחד מהשיאים בשייט לאנטרקטיקה. הפינגווינים שייכים לעופות המים אם כי איבדו את יכולת התעופה שלהם. הם חיים בלהקות במושבות שבחצי הכדור הדרומי. לפינגווינים מספר מינים – חלק מהם אנדמיים לאזור ואפילו למקומות ספציפיים כמו למשל איי פוקלנד. בין הפינגווינים השונים המצויים באזור זה נראים בשטח ה-GENTOO, ה-CHINSTRAP, הפינגווין הקיסרי, המלכותי ועוד.

כמו כן, מצויים באזור זה יונקי ים שלרוב נצפים בשייט באנטרקטיקה כמו פילי הים וכמו כלבי הים. 

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן