המסע ליבשת הלבנה: מכאן לסוף העולם ובחזרה

המסע ליבשת הלבנה: מכאן לסוף העולם ובחזרה

יהושע וידהורן, מנכ"ל גולדן טורס

חלק א' - יוצאים לדרך

יום ראשון 8.12.13

נפגשנו בשדה התעופה בן גוריון לטיסת בריטיש איירוויס ללונדון ומשם לבואנוס איירס. בלוח טיסות ממריאות היה רשום על הצג שיש איחור של כחצי שעה. קיוויתי שלא תהיה בעיה ושנספיק להגיע לטיסת ההמשך לבואנוס איירס. הגענו לדלפק של בריטיש והודיעו לנו להמתין בצד היות ולא נוכל להספיק להגיע לטיסת ההמשך ושנוכל להישאר לילה בלונדון ולטוס בטיסת המשך למחרת.

הודעתי לנציגת "בריטיש" בשדה התעופה שאנו חייבים לצאת היום ולהגיע לבואנוס עד יום שני בבוקר היות ואנו יוצאים לשייט והאוניה לא תחכה לנו. האפשרויות היו לטוס עם אליטליה או אייר פרנס. באליטליה לא היה מקום ולכן סידרו לנו לטוס באייר פרנס דרך פריס. הנחיתה אמורה להיות ב-9:05 במקום 8:35 איחור של חצי שעה. לא נורא. הודענו למשרד שיודיעו לנהג ולמדריך שהיו אמורים לפגוש אותנו על השינוי בשעת הנחיתה וחברת התעופה.

במקביל קנינו בשדה תעופה אוכל כשר שיספיק לנו לטיסה הארוכה, מאחר ולא היה ניתן להזמין אוכל כשר באייר פרנס בדקה התשעים.

הטיסה הארוכה עברה בשלום ונחתנו בבואנוס איירס ביום שני ב- 9:00 בבוקר.

אנטרקטיקה יומן מסע

יום שני 9.12.13 – בואנוס איירס

נחתנו בבואנוס איירס בשעה 9:00 שם חיכה לנו מדריך נחמד בשם דייגו עם נהג צמוד להסעה למלון ולחצי יום טיול במקומות המתויירים ביותר בעיר.

יום שלישי 10.12.13 – טיסה לעיר הדרומית בעולם ויציאה להפלגה לקצה העולם

קמנו מוקדם בשעה 3:30 בבוקר התארגנו וירדנו ללובי בשעה 4:30.

הנהג הגיע מיד ולקח אותנו לשדה תעופה. חששתי ממשקל המזוודה שלי שמשקלה בנתב״ג היה 29 ק״ג. הגענו לשדה התעופה לפני השעה 5:00 ועמדנו בתור בדלפק של חברת TAM לטיסה מבואנוס איירס לאושאוויה. התור היה ארוך וכמעט רוב המטוס היו נוסעים של חברת פוננט. חברת שייט צרפתית יוקרתית הנחשבת לאחת הטובות בעולם. לחברת פוננט מסלולי שייט ייחודיים אל יעדים יוצאי דופן – אנטרקטיקה היא אחד היעדים הללו שרק מעטים מגיעים אליו. המזוודה שקלה הפעם רק 26.5 קילו. מעניין ביותר הבדלי השקילה בין ת״א לבואנוס איירס. אולי הבדלי כוח המשיכה של כדור הארץ?! נחתנו באושאוויה בציפייה לראות האם המזוודות הגיעו ואכן הכל הגיע.

יצאנו החוצה ואז הכרנו לראשונה את אבי ואליזבט החביבים שגם הם הגיעו מישראל. היינו באוניה בחדר צמוד אליהם. בהמשך השייט אכלנו מדי פעם ביחד והחלפנו חוויות מהשייט ומטיולים אחרים וכן ראינו תמונות מדהימות שאבי צילם. היה פשוט כיף.

מהשדה תעופה יצאנו לטיול באושאוויה בפארק לאומי – "ארץ האש" המרהיב בו מצויים נהרות, אגמים קרחונים, צמחייה ייחודית ועולם חי עשיר. אושוואיה העיר הדרומית בארגנטינה נחשבת לעיר הדרומית בעולם. בעיר חיים כ-60,000 תושבים, עיקר פרנסתם היא תעשייה וכמובן שבשנים האחרונות נהנים גם מענפי התיירות. העיר נוסדה בשנות ה-80 של המאה ה-19 אך הרבה קודם חיו באזור שבטים מקומיים. היה זה מגלן מגלה הארצות הפורטוגלי שהגיע למקום זה במאה ה-16 וייתכן כי היה האירופאי הראשון. הוא זה שנתן לאזור את השם "ארץ האש" כי ראה מספינתו את מדורות האש של הילידים. מנמל העיר יוצאות אוניות הקרוז לאנטרקטיקה. בעיר עצמה מספר מוזיאונים ביניהם גם מוזיאון הנקרא "מוזיאון סוף העולם". ומשם לנמל ולאוניה. 

אנו עומדים לעלות על אחת מאוניות חברת פוננט שהיא חברת שייט יוקרתית עם צי אוניות מיוחד במינו. האוניה L'Austral היא בהחלט משהו מיוחד, ולחשוב שאת שייט לאנטארקטיקה אנו נשוט בנוחות שמציעה האנייה מעבר לציפיותינו. על האונייה יכולים לעלות בין 224 ל-264 נוסעים שזה כמובן מספר קטן ביחס לאניות השייט המוכרות בעולם. כמו כן, היא יכולה לאכלס 139 אנשי צוות. לאונייה של חברת השייט פוננט מגוון רחב של חדרים עם מרפסות וכן סוויטות. חדרים נוחים ומפנקים. באונייה גם חדר אוכל ומסעדה, בריכת שחייה, תחנת אינטרנט, ספרייה, טרקלין ומרפסת פנורמית. כמו כן, מצויים באנייה חדר כושר, ספא וחמאם טורקי, אזור פנאי אולם תיאטרון ואולם ראשי, חנות ומרפאה.

[contact-form-7 id="425" title="צור קשר - עמודים"]

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן