שייט לאנטארקטיקה 11 יום

אנטארקטיקה הפלגה בין קרחוני הקוטב
11 יום 10 לילות על סיפון ספינת הפאר L`Austral של חברת פוננט

שייט לאנטארקטיקה 11 יום
שייט לאנטארקטיקה 11 יום

יום שני 18.1.2016: בואנוס אאיירס – אושואיה 

בשעות הבוקר העברה לנמל התעופה לטיסה לעיר אושואיה – בירת "ארץ האש" בדרום ארגנטינה. עם הנחיתה באושואיה נצא לסיור בפארק הלאומי "ארץ האש". הפארק נמצא כ-12 ק"מ מערבית לעיר לכיוון מערב. הפארק נחשב לאחד פארקים היפים בארגנטינה ובו יערות, מים, מוקף הרים ושופע בעלי חיים וצומח. בפארק עצי דובדבן, מיני עופות כולל פינגווינים. העיר אושואיה נחשבת בעיני רבים כעיר הדרומית ביותר בעולם, אליה נוהרים רבים כדי לטייל בסביבות העיר המוכרים כאתרי טבע מרתקים. את העיר מקיפים הרים, ובסביותיה נהרות ונופים קסומים. בין האתרים המעניינים בעיר הם: מוזיאון המכונה "סוף העולם" העוסק באזור "ארץ האש" לאורך ההיסטוריה, ומספר בין השאר גם את הסיפור האתנוגרפי של המקום. כאן גם תעלת ביגל המהווה מעין גבול טבעי בין צ'ילה וארגנטינה. דרך תעלה זו מגיעות אניות הקרוז אל האוקיינוסים. לאחר הסיור בפארק הלאומי נצא לנמל ונעלה על הספינה המפוארת   L`Austral 

יום שלישי 19.1.2016: בלב ים – מעבר דרייק

בדרך לאנטארקטיקה הספינה שטה במעבר דרייק – מעבר זה ידוע במימיו הסוערים. מכאן הדרך אל אנטארקטיקה ואל איי שטלנד הדרומיים. המעבר נקרא על שמו של יורד הים המפורסם בן המאה ה-16 שפעל בימיה של המלכה אליזבת' הראשונה מלכ אנגליה – סייר פרנסיס דרייק. במסעותיו בימים הגיע דרייק עד לנקודה זו.  

יום רביעי 20.1.2016: בלב ים – מעבר דרייק

הספינה המפוארת והחדישה  L`Austral נבנתה במיוחד עבור הפגות באנטארקטיקה וצוידה במייצבים המקלים בהרבה את המעבר במיצר הסוער. לאחר שחוצים את מעבר דרייק מפליגים אל ה"יבשת הלבנה". כאן גם המפגש בין האוקיינוסים: האוקינוס האטלנטי והשקט. הל'אוסטרל תחצה את "התכנסות אנטארקטיקה" הידועה גם כגבול הקוטב הממוקמת בקו הרוחב 45 ל 55 מעלות. במהלך ההפלגה ניתן לראות לעיתים את עופות האלבטרוסים המוכרים בחלק זה של העולם, והם מעופות המים הגדולים בעולם.

יום חמישי 21.1.2016: מפרץ נקו ומפרץ פרדיס 

הל'אוסטרל תתקרב למפרץ נקו, שהתגלה כבר בסוף המאה ה-19 על ידי משלחת מחקר בלגית, זהו צומת קרחוני ענק ומרשים. לעיתים מצויים בים שברי קרחונים אבל גם מצויים בסביבה זו כלבי ים. כאן ניתן לראות להקות גדולות של פינגווינים. מכאן הספינה תמשיך אל מפרץ פרדיס שהוא אחד המקומות המדהימים בשייט באנטארקטיקה. כאן מצויים קרחונים  וצוקים גבוהים. הירידה לחופים נעשית על ידי סירות זודיאק.  

יום שישי 22.1.2016: האי פלנאו, נמל שרקוט

נמל שרקוט נמצא באי פלנאו באזור נופים הרריים מכוסי שלגים ולרוב גם מושבות של פינגווינים, עופות ים ועוד. ברחבי אנטארקטיקה מגוון מינים של פינגווינים שהם עופות ימיים הנחשבים לעופות פרימיטיביים שאיבדו את יכולת התעופה. הצפייה בפינגווינים הוא אחד משיאי השייט לאנטארקטיקה.  

שבת 23.1.2016: פורט לוקרוי

מכאן תמשיך ספינת הל'אוסטרל אל נמל Lockroy באי הקטן Goudier שהתגלה בראשית המאה ה-20, ומשמש את המשלחת הבריטית. זהו אחד מעשרות בסיסי המדע הפזורים באנטארקטיקה. במהלך חודשי הקיץ באנטארקטיקה מצויים בבסיסי מדע אלו כמה אלפי מדענים, לעומת חודשי החורף הקשים בהם מצויים באנטארקטיקה רק כמה מאות או אלפים בודדים. כאן ישנו מוזיאון, חנות וסניף דואר הדרומי ביותר בעולם.  

 יום ראשון 24.1.2016: האי דספשיון Deception Island

האי דספשיון ממוקם בלב איי שטלנד ניתן לזהות בקלות בשל צורתו המזכירה פרסת סוס. המקום מהווה למעשה קלדרה שהוא הר געש שקרס. בחופיו הוולקנים המכוסים בחול שחור מצויים שרידי בקתות שננטשו. כאן פעלו ציידי הלווייתנים שהביאו לפגיעה כמעט אנושה בבעל חיים זה. כאן נמצא הריכוז הגדול ביותר באנטארקטיקה של פינגווינים מהזן Chainstrap.

יום שני 25.1.2016: אנטארקטיקה, ים וודל. .Weddell Sea

שייט בים וודל הוא חוויה יוצאת דופן. בים וודל מצויים לרוב קרחונים גדולים ונוף קסום. קל לזהות את ה  Brown Bluff בשל המצוק הגדול. המקום משמש כמקום מושבם של פינגווינים רבים ומקום קינון לעופות הים המגיעים למקום, וכן כלבי ים ועוד.

יום שלישי 26.1.2016: בלב ים, מעבר דרייקAt Sea, Drake Passage

היום ממשיכים בשייט בלב ים, אל מעבר דרייק בדרכנו חזרה מקצה העולם שאליו ניסו מגלי ארצות והרפתקנים להגיע בסוף המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. המרוץ לאנטארקטיקה היה מהמסעות והגילויים האחרונים. משלחות אנגליות, בלגיות, שבדיות ואחרות ניסו להגיע אל היבשת הקפואה. סיפורי גבורה, כיבוש יעדים וסקרנות כמו גם תחרות בין המעצמות ליוו גם את הגילויים של אנטארקטיקה.

יום רביעי 27.1.2016: מעבר דרייק Drake Passage.

היום ממשיכה הל'אוסטרל לשייט בנתיב של מעבר דרייק בדרכה אל אושואיה שם תעגון בשעות הלילה. 

יום חמישי 28.1.2016: אושואיה – בואנוס איירס.

לאחר שהספינה תגיע לעיר אושואיה יסתיים השייט. העברה העברה לנמל התעופה וטיסה לבואנוס איירס והמשך טיסה לאיגואסו בצד הארגנטינאי. עם הנחיתה העברה לבית המלון. 

מחירי ההפלגה כוללים:

טיסה מיוחדת מבואנוס איירס לאושואיה וחזרה
טיול באוושוויה
הפלגה למשך 11 יום 10 לילות       

מחירי ההפלגה אינם כוללים:

ביטוח רפואי ומטען
כל מה שאינו תחת הסעיף 'החבילה כוללת'

מסלולי השייט אינם באחריות 'גולדן טורס' ועלולים להשתנות | מחיר ההפלגה מותנה בזמינות החדרים | רכישת המוצר והזמנתו מחייבת קריאה אישור וחתימה של טופס גילוי נאות | אישור סופי מותנה באישור מחברת השייט ו/או התעופה והודעה על אישור זה ללקוח/ה וזאת ע"י נציג חברת 'גולדן טורס' | חשוב ביותר: חברתנו ממליצה להצטייד בביטוח רפואי החל מרגע רכישת החבילה ו/או ביטוח ביטול השייט – שאל את יועץ/ת השייט.

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן