שייט לאנטארקטיקה מאושואיה | נמל יציאה לאנטארקטיקה

העיר אושויאה נחשבת לשער לאנטארקטיקה וממנה יוצאות אניות שייט רבות לכיוון היבשת הקרה – אנטארקטיקה. כדי לצאת לשייט לאנטארקטיקה יש להגיע לארגנטינה ומשם לאושואיה. אושואיה הנחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם יושבת במפרץ על פתחה של תעלת ביגל, העיר הקטנה מוקפת הרים וסביבה נוף מדהים. היום חיים בה קצת פחות מ-60,000 תושבים. מרביתם מתפרנסים מדייג, תעשייה ותיירות כמובן. אל אושואיה מגיעים תיירים רבים, מרביתם מבקרים ב"ארץ האש" וסביבת העיר. אושואיה היא נקודת מוצא נוחה לסיורים אלה. העיר משמשת גם כנקודת יציאה ידועה ליוצאים באחת מאניות הפאר של חברת פוננט במסלול של שייט לאנטארקטיקה

שייט לאנטארקטיקה מאושואיה | נמל יציאה לאנטארקטיקה

באזור אושואיה חיו ילדים במהלך ההיסטוריה הארוכה הרבה לפני בואו של האדם הלבן אל חבל ארץ זה. רק במאה ה-19 החלה התיישבות של האדם האירופאי באזור. בתחילה הגיע המיסיון האנגליקני, אך גם משלחות מחקר שונות עברו ממקום זה. בשלב מסוים הקימו במקום גם בית כלא מפורסם שהיה בשימוש עד לאמצע המאה ה-20 והיום נחשב לאתר לשימור ומוזיאון.

מלבד נופים קסומים העיר משמשת בסיס יציאה לאתרי טבע רבים. אחד הידועים ביותר הוא פארק "ארץ האש" הנמצא בסמיכות לאושואיה. בפארק נופים מדהימים וחיי טבע עשירים: הרים, נחלים, יערות ובעלי חיים. בפארק גם מסלולי הליכה שונים בדרגות שונות.

באושואיה עצמה מספר אתרים מעניינים, בין אתרים המומלצים מוזיאון סוף העולם העוסק בחיים של הילידים שחיו באזור זה קודם הגעתו של האדם הלבן. מוזיאון היסטורי ואתנוגרפי הממחיש את החיים מחיי הילידים דרך ראשית ההתיישבות באזור.

כן, נמצא מספר מוזיאונים בתוך המתחם ששימש בעבר ככלא ופעל עד לאמצע המאה ה-20. במקום המוזיאון הימי ומוזיאון הכלא. המוזיאון הימי עוסק בתולדות העולם הימי באזור "ארץ האש" ועד אנטארקטיקה. מוזיאון נוסף מספר את סיפורו של הכלא.

אטרקציה נוספת היא הרכבת הדרומית בעולם – ששימשה את הכלא בהבאת האסירים אל מקומות עבודותיהם. היום הרכבת היא אטרקציה המובילה תיירים במסלול של כמה קילומטרים עד לפארק "ארץ האש".

[contact-form-7 id="425" title="צור קשר - עמודים"]

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן