שייט מאורגן כשר

טיול שייט נהרות קסום ויחיד מסוגו על נהר הדנובה, בספינת נהר מפוארת ברמת 5*. בטיול שייט זה נבקר בבירות הדנובה: וינה, בודפשט וברטיסלבה. כמו כן נבקר בעיירות הציוריות, מלק, דורנשטיין ובעמק הוואכאו ובפינות חמד נוספות שעל גדות נהר הדנובה. נהנה מביקורים באתרים היסטוריים כולל מורשת יהודית ובשיאו ביקור מרגש בחלקת הקבר של החת"ם סופר, ושפע של חוויות תרבותיות. בפן הקולינרי, נהנה מארוחות גורמה כשרות וטריות, המבושלות מדי יום בספינה וזאת על בסיס פנסיון מלא. הספינה כולה עומדת לרשותנו כולל המטבח שיוכשר במיוחד לשבוע שייט זה. שף פרטי, כלי פורצלן חדשים, משגיח צמוד, בית כנסת וספר תורה.

מספר ימים

8

תאריך יציאה

01/07/25

חברת שייט

אנייה

Viva One 5

נמל יציאה

וינה

מספר ימים

8

חברת שייט

נמל יציאה

וינה

היתרונות בטיול שלנו

 • הפלגה בספינת נהר VIVA Moments ברמת 5*
 • משגיח כשרות צמוד לקבוצה לאורך כל הטיול
 • ארוחות גורמה כשרות וטריות המבושלות בספינה
 • שף פרטי, מטבח כשר כלי פורצלן חדשים-הכשרה מלאה של כל הספינה
 • ספר תורה ואולם לתפילות מאורגנות
 • קבלת שבת עם קידוש בערבי שישי שבת
 • נרות שבת אלקטרוניים בספינה
 • שתיה קלה, יין, בירות, קוקטיילים, כל סוגי הקפה/תה חופשי במהלך כל היום במסעדה או בבר הספינה
 • מיניבר מלא ומתחדש כל יום
 • WIFI חופשי על הספינה

יום 1

תל אביב - וינה
אוסטריה

ניפגש בשדה"ת בן גוריון עם מדריך הטיול שילווה אותנו לאורך כל המסע המרתק, ונשים פעמינו לוינה. עם הגעתנו ובכפוף לשעת יציאת הספינה את הנמל, נכיר את האתרים המרכזיים בעיר. לקראת שעות אחר הצהריים נעלה לספינה שתהווה לנו בית חם לשבוע הקרוב. לאחר קוקטייל קבלת פנים, התארגנות, וקבלת חדרים, נקדיש זמן למנוחה עד ארוחת הערב החגיגית והמשובחת שתוגש בספינה, בה נחגוג את תחילת שייט נהרות מיוחד זה. בשעות הערב, תצא הספינה במעלה הנהר בדרכה למלק. השייט מתחיל וההתרגשות בשיאה!

יום 2

מלק - עמק הוואכאו - דורנשטיין
אוסטריה

בשעות הבוקר נעגון במלק הנמצאת בקצה עמק הוואכאו. לאחר ארוחת בוקר מפנקת בספינה, נצא לסיור בעיר מלק ונתרשם מהבניינים ההיסטוריים, האווירה המיוחדת ונופי הגלויה שבה. העיירה מלק הייתה מרכז רוחני ותרבותי של אוסטריה במשך יותר מאלף שנה, וידועה בעיקר בשל סגנון הבארוק המרשים שלה. בשלהי מלחמת העולם השנייה, פעל במלק אחד ממחנות החוץ של מחנה הריכוז מאטהאוזן עליו נדבר בסיורנו. בין האתרים ההיסטוריים החשובים במלק נמצא מנזר מלק-הבנדיקטני, אחד מגולות הכותרת התרבותיות הגדולות של אוסטריה והמנזר הגדול באירופה. המנזר הבנדיקטני נבנה בסגנון הבארוק ושוכן במבנה מדהים בגודלו ובעוצמתו ונמנה כאחד מאתרי המורשת הידועים והחשובים באירופה. נסייר גם בבניין הדואר העתיק, מזרקת קולומאן הקדוש, "הבית על הסלע" (הבניין העתיק ביותר בעיר שנבנה במאה ה-15) כיכר העירייה ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. בתום ביקורנו נמשיך עם האוטובוס שלנו בנסיעה לאורך עמק הוואכאו הציורי שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשל הנוף החקלאי והארכיטקטוני שלו. נוף מימי הביניים שהשתמר להפליא שהתפתח באופן אורגני לאורך זמן. הארכיטקטורה בעיירות ובכפרים מציגה את התפתחות האזור והחברה שלו במשך מאות שנים. הוואכאו נתן השראה לאגדות רומנטיות במשך מאות שנים והטירות מלאות בסיפורים על אהבה ושברון לב, במיוחד מימי הביניים. עמק הווכאו הוא גם אחד מאזורי היין החשובים ביותר באוסטריה. לקראת שעות הצהריים נפגוש את ספינתנו בסמוך לעיירה דורנשטיין. נסעד ארוחת צהריים מלאה בספינה ולאחריה נצא לסיור רגלי בעיירה דורנשטיין המוקפת חומות וכרמים. נסייר בכפר המקסים במהלכו נראה את הטירה העתיקה שנבנתה במאה ה-12 ששמה התפרסם בשל סיפור הכליאה של מלך אנגליה ריצ'רד לב הארי הקשורה בדרך מסויימת גם לעיר עכו שבישראל. העיירה ידועה גם בהיותה מקור של ייצור יין. לקראת אחר הצהריים נחזור לספינה ונשוט בחזרה אל וינה, אליה נגיע בשעות הערב המאוחרות.

יום 3

וינה ואתריה
אוסטריה

בוקר קסום מחכה לנו בוינה. לאחר ארוחת בוקר, נצא לסיור באוטובוס, בו נתוודע לוינה הרומנטית, האלגנטית וההדורה. ניסע לאורך השדרה המעגלית של העיר (Ringstrasse), הזרועה בארמונות בארוקיים, פארקים ומונומנטים נוספים. נצפה בארמון הופבורג המפואר ובבית האופרה המרשים, נמשיך לקתדרלת סנט סטפן ובניין הפרלמנט. נשוב לארוחת צהריים ולאחריה נצא להמשך ביקורים בעיר. וינה העיר המקסימה והאריסטוקרטית שעל הדנובה תמיד כובשת את לבבות המבקרים בה, עם המוזיאונים, הרחובות האלגנטיים, היכלות התרבות והארמונות שבה. לאחר הסיור באוטובוס נטייל רגלית במִדְרְחוֹבִים האלגנטיים של מרכז וינה, הקרטנאשטראסה והגראבן, ונראה את הקתדרלה המרשימה שטפן-דום. 'לא משנה כמה תסייר בה, את וינה תמיד נעזוב בטעם של עוד…'.

יום 4

וינה - ברטיסלבה
אוסטריה

בוקר קסום מחכה לנו בוינה. לאחר ארוחת בוקר, נצא לסיור באוטובוס, בו נתוודע לוינה הרומנטית, האלגנטית וההדורה. ניסע לאורך השדרה המעגלית של העיר (Ringstrasse), הזרועה בארמונות בארוקיים, פארקים ומונומנטים נוספים. נצפה בארמון הופבורג המפואר ובבית האופרה המרשים, נמשיך לקתדרלת סנט סטפן ובניין הפרלמנט. הסיור שלנו ממשיך לחלקו היהודי. בימי הביניים הייתה וינה ביתם של קהילה יהודית משגשגת, מהגדולות והחשובות באירופה. רבנים מפורסמים לימדו ועבדו כאן, והפכו את וינה למרכז תורני ורב השפעה. סביבה תוססת ויצירתית זו פסקה עם התגברות האנטישימיות, וסיומה באופן רצחני ואלים בשנים 1420-21 עם גירושם ורציחתם של יהודי וינה. הריסות בית הכנסת שנהרס אז, שנחפרו מתחת ליודנפלאץ ב-1995, מעידות על החיים והחורבן של אותה קהילה מימי הביניים. בשנת 2000 נפתח המוזיאון ב- Judenplatz כסניף של המוזיאון היהודי בווינה. בכיכר עצמה נמצאת אנדרטת השואה. קוביית בטון מזוין דמוית ספרייה הפוכה עם מדפים רבים עמוסי ספרים, בעיצובה של האמנית הבריטית רייצ'ל ווייטריד.
בתום סיורנו נצא בנסיעה אל ברטיסלבה, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים המוקדמות. בהגעה ניסע לקברו של החתם סופר. החתם סופר, היה ראש ישיבה ומגדולי הרבנים והפוסקים בדורות האחרונים. תרם תרומה מכרעת לעיצוב ההשקפה היהודית-אורתודוקסית. אחד הפוסקים המשפיעים ביותר. תלמידיו הקימו ישיבות בכל רחבי הונגריה ושמשו ברבנות בקהילות שונות. ביקור במקום קבורתו הוא דרך מעוררת השראה לשבות את השבת בברטיסלבה.
ברטיסלבה היא בירת סלובקיה ונחשבת לבירה הכלכלית, הפוליטית והתרבותית העיקרית של המדינה. העיר היא תערובת משובחת של עבר והווה; מבנים היסטוריים רבים מציגים את מסלולי העבר העשירים של העיר, לצד אוניברסיטאות ותרבויות נוער עירוניות, ובסופו של דבר יוצרים צמידות שוקקת בעיר אחת. הטיול בעיר ברטיסלבה הוא סיור מודרך המתחיל ברכבת מקומית וחוקר את המרכז הרחב יותר של העיר, כמו גם ציוני דרך היסטוריים ומודרניים. ככל שיותיר לנו הזמן ובתום הסיור, נחזור בשעות אחה"צ לספינה. את השעות הקסומות טרם כניסת השבת נעביר בספינה בהתארגנות לשבת. הדלקת נרות, קבלת שבת, קידוש בלב הדנובה ובעירו של החתם סופר, הינם חוויה בפני עצמה. לאחר ארוחת שבת כהלכתה חגיגית וכיד המלך נקיים עונג שבת ברוב נהר והדר.

יום 5

שבת בברטיסלבה
סלובקיה

בשבת בבוקר, נתפלל שחרית ונקרא בתורה בספינה ולאחר מכן נעשה קידוש ונאכל ארוחת בוקר קלה. לתפילת מוסף נצטרף לקהילה היהודית המקומית בבית הכנסת היחיד בברטיסלבה, ברחוב היידוקובה, ורק אחד מתוך ארבעה בתי כנסת פעילים בסלובקיה. בבית הכנסת של ברטיסלבה נמצא גם מוזיאון הקהילה היהודית של ברטיסלבה. המוזיאון הוא אנדרטה תרבותית סלובקית לאומית. במוזיאון הממוקם במפלס העליון של בית הכנסת, מתועדת ההיסטוריה המרתקת של הקהילה היהודית של ברטיסלבה, ביתה של ישיבת פרשבורג היוקרתית ושל יהודייה שלפני מלחמת העולם השנייה. האוכלוסייה היוותה 12% מתושבי העיר. האוסף המרתק של מוזיאון זה של חפצי יודאיקה וחפצי דת, שרבים מהם הוסתרו בעבר, נאספו ונשמרו על ידי הקהילה היהודית. לברטיסלבה היסטוריה של למעלה מאלפיים שנה והיא בנויה כשילוב של בארוק ואדריכלות מודרנית. העיר מלאה באתרים יהודיים ידועים. לאחר תפילת מוסף נחזור לספינה לסעודת שבת ולאחר מכן למנוחת שבת. בשעות אחה"צ נצא מהספינה לסיור מודרך בסמטאות המרוצפות במרכז העתיק של העיר, נצפה בקתדרלת סנט מרטין, הכנסייה הפרנציסקנית וכן בית העירייה בן 800 השנים שנמצא בעיר.
במידה ולא יתאפשר להצטרף לקהילה היהודית ולבית הכנסת – נעביר את השבת בתפילה ובנעימים בספינה שלנו שתעגון בתוך העיר כבר החל מלפני כניסת השבת ועד לאחר צאתה. ננעים לנו את תפילות השבת שלוודאי יחצו נהרות ושעליהן כבר נאמר: "מקולות מים רבים" וכן נהנה מסעודות השבת יחדיו – 'שבת אחים גם יחד'.
לאחר ארוחת השבת יהיה לנו זמן לנוח ואחר הצהריים נשמע הרצאה נוכל ליהנות משתיית תה, קפה ועוגה.
בצאת השבת ולאחר הבדלה חגיגית ושמחה, נעשה את דרכינו לאשטרגום.

יום 6

אשטרגום - ברך הדנובה - בודפשט
הונגריה

הבוקר נעגון באשטרגום שהיתה בעבר הבירה העתיקה של הונגריה. נבקר בקתדרלה הענקית שבמרומי הגבעה ונצפה על “ברך הדנובה” המקום בו משנה הנהר את כיוונו. נצא בנסיעה לעיירת האומנים סנט אנדרה, דרך נופים של אזור חקלאי ושמורות טבע לאורך הנהר ונפגוש עיירות נופש יפות. בהגעה לסנט אנדרה נבקר במוזיאון הקרמיקה של מרגיט קובץ’, אמנית יהודיה שהקדישה את חייה לעבודה בחימר. נטייל בסמטאות היפות והציוריות בהם בוטיקים של אמנים, עבודות רקמה אופייניות להונגריה, חפצי חן ובתי קפה. נמשיך בנסיעה לבודפשט, בירת הונגריה. נפגוש את הספינה שלנו בבודפשט, בה נאכל ארוחת צהרים ולאחריה נצא לסיור בעיר. בודפשט ממוקמת בלב אגן הקרפטים על שתי גדות נהר הדנובה. הנהר הזורם בלב העיר מחלק אותה ל 2 חלקים אשר מהם מורכבת גם שמה: 'בודה' ממערבה ו'פשׁט' ממזרחה. בודפשט מכונה לעתים קרובות "פריז של המזרח" ומהווה גולת כותרת עבור מטיילים מכל רחבי העולם. בבודפשט טמון תרתי משמע, עבר יהודי עשיר המכיל אוצר יהודי תורני-תרבותי מחד, וכאב גדול על אובדן כמעט מוחלט של יהודי העיר. נתחיל את הסיור שלנו עם חציית גשר השרשרת המפורסם לכיוון טירת בודה, שם התקיימה הכתרתם של א-סיסי ובעלה כשליטי ההפסבורג ההונגרים. תהיה לכם הזדמנות לתצפית נוף בלתי נשכח של בודפשט וכן את מעוז הדייגים האקזוטי, שם תוכלו ליהנות מהעיר בקצות אצבעותיכם. משם נמשיך בסיורנו ולקראת ערב נשוב לספינה לארוחת ערב. הלילה הספינה תשאר בנמל העיר בודפשט.

 

יום 7

בודפשט
הונגריה

לאחר ארוחת הבוקר המפנקת בספינה נצא לטייל בעיר בודפשט. התחנה הראשונה שלנו תהיה בבית הכנסת הניאולוגי המפורסם, בית הכנסת הגדול באירופה. מעוצב בסגנון מזרחי, היכול להכיל כ-3,000 איש. זהו בית הכנסת בו התקיימה חגיגת הבר המצווה של הרצל. לאחר הביקור המרגש בבית הכנסת נבקר במוזיאון היהודי שם נראה את אנדרטת עץ החיים הבנויה בדמות עץ ערבה שעל עליה מוטבעים כ 30.000 שמות יהודים שנרצחו בשואה. נמשיך משם לכיוון המונומנטים המפורסמים כולל בית האופרה המעוצב להפליא, כיכר הגיבורים, השוק המפורסם, כנסיית סנט סטפן והפרלמנט, המזכיר באופן מדהים את הפרלמנט הבריטי. בניין עם כמעט 20 ק"מ של מסדרונות!

יום אחרון

בודפשט - סיום השייט
הונגריה

לאחר ארוחת הבוקר וביצוע הצ'ק אאוט ניפרד מהספינה ואנשי הצוות המסורים שלה שהיוותה לנו בית ב-8 ימים האחרונים. ניסע  לשדה התעופה לקראת שובנו הביתה. תם הטיול של שלל  זיכרונותיו הקסומים אשר יישארו בליבנו לזמן רב!

למה שייט מאורגן עם גולדן טורס

למה שייט מאורגן
עם גולדן טורס

המדריכים

בואו ליהנות מנבחרת המדריכים המוצלחת של גולדן טורס. מדריכים מנוסים בעלי ידע רב שיתרמו רבות להעשרת הידע והחוויה בטיול הבלתי נשכח שלכם.

מסלולים שנבחרו בקפידה

בטאו את תחביב הטיולים וגילוי הארצות שלכם באמצעות מסלולים שנבחרו בקפידה ואשר יחשפו בפניכם פנינים נסתרות וחוויות בלתי נשכחות.

היתרון שבביטחון

תודות להקפדה, ניסיון ומקצועיות, גולדן טורס, גאה במערך הטיולים שמעניק, שקט נפשי ושירותיות משיחת הבירור הראשוני ועד איסוף המזוודות בחזור.

תאריכים ומחירים

תאריכי הטיול

מס’ ימים

מחיר לאדם

מדריך

סטטוס

הערות

01/07/24
09/07/24
8

פנימי

-

חלון

-

מרפסת

-

מיני סוויטה

-

(המחירים הינם החל מ- ולאדם בחדר זוגי)

טרום הרשמה
01/07/24
09/07/24
8 ימים

מחיר לאדם:

פנימי

-

חלון

-

מרפסת

-

מיני סוויטה

-

(המחירים הינם החל מ- ולאדם בחדר זוגי)

מדריך:
סטטוס: טרום הרשמה
הערות:

הערות

 • טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. לעיתים יש ללכת כ-10 דק' מהמעגן לעיר או לאוטובוס. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן יתכן ולא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
 • במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או החלטת חברת השייט.
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
 • גולדן טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לשייט במידת הצורך.

המחיר כולל

 • טיסות ישירות בחברות אל על ואוסטריין. הלוך לוינה, חזור מבודפשט או וינה. (לא ניתן לבחור טיסות).
 • העברות באוטובוס תיירים ממוזג צמוד לאורך כל הטיול.
 • 7 לילות שייט על סיפון – *MS VIVA Moments 5
 • אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד וביום העזיבה תינתן א. בוקר בספינה וכריכים לצהריים).
 • שתיה קלה, יין, בירות, קוקטיילים, כל סוגי הקפה/תה חופשי במהלך כל היום במסעדה או בבר הספינה!
 • מיניבר מלא ומתחדש כל יום.
 • קפה / תה ועוגה אחה"צ.
 • קפה ותה אחרי הארוחות.
 • עמדת שתיה חמה במשך היום.
 • WIFI חופשי על הספינה.
 • תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול.
 • אוזניות שמע בסיורים שיבוצעו בימי השייט.
 • מדריך ישראלי מומחה לאזור.
 • איש אופרציה ומשגיח כשרות לניהול המטבח הכשר הצמוד לקבוצה.
 • ארוחות גורמה כשרות וטריות המבושלות באנייה.
 • שף פרטי, מטבח כשר כלי פורצלן חדשים-הכשרה מלאה של כל הספינה.
 • תפילות שבת.
 • נרות אלקטרוניים להדלקה בערב שבת.
 • ספר תורה.
 • יין לשבת לקידושים.
 • כל המיסים וההיטלים.

המחיר אינו כולל

 • תשר לנותני השירות בספינה (€70 לאדם לכל ההפלגה – חובת תשלום מראש).
 • ביטוח בריאות ומטען. חובה לעשות ביטוח נסיעות עם הרחבה לסעיף קורונה מיד עם ההרשמה.
 • הוצאות אישיות.
 • תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת €5 לאדם ליום לפי 8 ימי עבודה).
 • תשר לאיש האופרציה הכשרה (נהוג לתת €5 לאדם ליום לפי 8 ימי עבודה).

***פירוט האתרים המרכזים איננו מהווה התחייבות מלאה לביקור בפועל אלא תיאור האתרים המרכזיים הכלליים ביעדי הנסיעה. המסלול שלהלן, הינו תכנית בלבד וללא התחייבות סופית ומוחלטת כי יבוצע בסדר הנכתב.
חלק מהביקורים תלויי מזג האוויר. ייתכן ובשל נסיבות שאינם תלויות בחברתנו, לא נוכל לבקר בכל האתרים המופיעים*** 

דמי ביטול

 • עד 120 יום לפני היציאה – 150€ לאדם בסיפון תחתון/אמצעי. 250€ לאדם בסיפון עליון. 500€ לאדם בסוויטות.
 • 100-119 יום לפני היציאה – 20% מהעסקה.
 • 70-99 יום לפני היציאה – 40% מהעסקה.
 • 50-69 יום – 55% מעלות העסקה.
 • 30-49 יום – 75% מעלות העסקה.
 • 30 ימים ומטה (לרבות אי הגעה) – 100% מעלות העסקה.

מומלץ לרכוש ביטוח בריאות במעמד ההרשמה, על מנת להימנע מתשלום דמי ביטול.

למעוניינים ניתן לבצע זאת בקישור הבא:
https://bit.ly/Harel-Insurance

האנייה

Viva One 5
Scylla

מספר נוסעים

176

מספר סיפונים

3

שנת בנייה

2022

רוחב

מספר אנשי צוות

48

מספר נוסעים

176

שנת בנייה

2022