שייט מאורגן בים הבלטי | קרוז מאורגן בים הבלטי

החל מ €2199 (מחיר לאדם)

שייט מאורגן בים הבלטי Costa Favolosa

תאריך יציאה

17/06/2022

חברה

אוניה

מספר לילות

9

מסלול השייט

הים הבלטי נחשב לים בין יבשתי המתחבר לאוקיינוס האטלנטי. מעברים צרים אינם מאפשרים זרימה רבה של מי האוקיינוס אל הים הבלטי. במהלך השייט נבקר ב: שטוקהולם בירת שבדיה הקוסמופוליטית, הלסינקי בירת פינלנד "ארץ האגמים", סנט פטרסבורג הקסומה והיפה שמכונה על ידי רבים "ונציה של הצפון", טאלין בירת אסטוניה וריגה.

יום 1: תל אביב – שטוקהולם

ניפגש בנתב"ג בדלפק הקבוצות (קומה 3, שער 32) לרישום קצר, ומיד לאחריו נמריא בטיסת קונקשן לשטוקהולם. לאחר הנחיתה ואיסוף הכבודה ניסע עם האוטובוס לעבר המלון.

זמן חופשי בערב להכיר את שטוקהולם.

 יום 2: שטוקהולם

לאחר ארוחת הבוקר והתארגנות, נצא לסיור בעיר המדהימה ובירת שוודיה – שטוקהולם.

נתחיל את סיורנו בעיר בבית העירייה. אחד מהחדרים המפורסמים ביותר בבניין הוא האולם הכחול-מקום הסעודה השנתית של זוכי פרס נובל. נתרשם  מהתצפית על האולם ממרפסתו הגבוהה. נראה גם את האולם המוזהב המרשים ואולם מועצת העיר. נמשיך בטיול בעיר העתיקה בין הסמטאות והרחובות היפים המרוצפים אבן. נשוטט בין הבתים העתיקים, החנויות הקטנות והמקסימות, המבנים העתיקים בסגנון הבארוק והרנסנס, נעבור דרך הכיכרות היפות ובתי הקפה המקסימים. נראה מבחוץ את הקתדרלה בעיר העתיקה של שטוקהולם, בה התקיימו בעבר אירועים של משפחת המלוכה ומשם נמשיך בסיור פנורמי באוטובוס בין שאר האתרים בעיר. נראה  את האי יוגורדן  כולל סקנסן, שהנו מוזיאון פתוח לארכיטקטורה והתרבות השוודית העתיקה. בשטח המוזיאון ניתן למצוא פארק נהדר, גן חיות, תיאטרון, בית קפה ועוד מוקדים מעניינים. נעבור ליד מוזיאון ואזה המספר את סיפורה הטראגי של האנייה "ואזה" – אניית מלחמה אשר שקעה כמעט ברגע שיצאה לים. שיחזור של האנייה מוצג לראווה במוזיאון. בהמשך המסלול נמצא המוזיאון לתולדות להקת אבבא המפורסמת, האי קונגסהולמן, מרכז העיר המודרני והאי סודרמלם, ולבסוף נראה את האנדרטה המרשימה לזכרו של חסיד אומות העולם ראול ולנברג.אחה"צ ניסע יחד לנמל השייט של שטוקהולם. לאחר הליך הצ'ק אין נעלה לאניית הפאר Costa Magica לשייט מדהים לים הבלטי.

יום 3: יום כיף בים

יום חופשי בו נוכל ליהנות ממתקני האנייה השונים, כמו הבריכה, הספא, הקזינו ומגוון המסעדות.

יום 4: הלסינקי, פינלנד

לאחר ארוחת הבוקר נרד אל המזח ונטייל בהלסינקי היפה, נבקר ברבעים ההיסטוריים של העיר כולל כיכר הסנאט המפורסמת ובכיכר השוק, ניסע לאורך החוף הדרומי היפה ונראה מבחוץ את האצטדיון האולימפי, נבקר באנדרטת SIBELIUS המפורסמת, פיסת אומנות שנעשתה לכבוד המלחין הפיני המפורסם ביותר של המאה ה-20 JAN SIBELIUS. נמשיך לכנסיית הסלע ,ROCK TEMPLE   – פנינה אדריכלית מרהיבה החצובה בסלע. לאחר מכן נטייל לאורך החוף הסלעי שהקשה מאוד על כובשים שבאו מהים, אולי נראה את "כובסות השטיחים" שמגיעות למתקנים מיוחדים על החוף, מכבסות ומייבשות את שטיחי הבית. זמן פנוי להסתובב ולהתרשם מבית העירייה, השדרה הראשית, השווקים ומרכזי הקניות. בתום הסיור נחזור לאנייה.

יום 5: סנט פטרסבורג, רוסיה

את סיורנו בסנט פטרסבורג נתחיל בביקור בבית הכנסת הגדול קוראל אשר הבנקאי ספרא שיפצו מחדש. בית הכנסת המרשים הוקם במאה ה-19 לאחר מותו של הצאר ניקולאי ובעקבות גידול שחל באוכלוסייה היהודית בעיר. לאחר מכן ניסע מחוץ לעיר לטיול בגני ארמון פטרהוף אותו הרחיב האדריכל האיטלקי רסטרלי וחיו בו מפטר הגדול ועד הצאר ניקולאי הראשון.  נערוך טיול בגניו ובפארק, נראה את המזרקות הנפלאות, נלך עד קצה הטיילת הגובלת עם מפרץ פינלנד בים הבלטי, נעבור דרך התעלות בהם שטו הצארים ממפרץ פינלנד ועד הארמון הגדול. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת נחזור למרכז העיר בשייט ברחפת – חוויה יוצאת מן הכלל. נעבור בכיכר התיאטרון ונראה את תיאטרון מרינסקי. נערוך סיור רגלי לאורך שדרות נייבסקי "דיזנגוף" של סנט פטרסבורג. נעבור ליד קתדרלת קאזן המפוארת הבנויה בסגנון מיוחד ושונה אשר הוזמנה ע"י הצאר פאבל הראשון ותוכננה על פי הבזיליקה סנט פייטרו מרומא ונקראת ע"ש האיקונה האגדתית של גבירתינו מקאזן. נראה את בית זינגר המיליונר שהמציא ומכר מכונות תפירה והיה זה שנתן הלוואות לקניית המכונות שהגיעו לכל מקום בעולם (ולארצנו כמובן). היום המקום משמש כספריה גדולה. במרכז העיר נראה את קתדרלת הדם השפוך בה נרצח הצאר אלכסנדר השני, האיש שרצה לבצע רפורמות רבות אך לא הספיק. נראה גם את גאסטייני דבור, שפירושו חצר הסוחרים- היום קניון יוקרתי ואת תיאטרון אלכסנדרינסקי. ניכנס לחנות אליסיבייסקי המפוארת בה נראה שוקולדים עוגות ומאכלים שונים – מקום יוקרתי בו מבקרים כל עשירי סנט פטרסבורג.

בתום הסיור נחזור לאנייה.

יום 6: סנט פטרסבורג, רוסיה

את היום השני נתחיל בנסיעה לאורך גדת נהר הנייבה. נראה את הספינקסים מול מבני האוניברסיטה, נסביר מה עושים ספינקסים מקוריים ממצריים בסנט פטרסבורג ונצפה על בזיל איילנד – מקום הולדתה של העיר והמבצר הראשון. נבקר בכיכר הארמון בו נמצא האובליסק  ועליו פסלו של הצאר אלכסנדר הראשון – הקיסר שניצח את נפוליאון והרחיב את שטחי האימפריה הרוסית. ניכנס לאחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם – "מוזיאון ההרמיטאז'", בו יש את מספר הפריטים הגדול בעולם אשר נצברו במהלך מאות השנים ע"י הצארים והצארית יקטרינה. נראה יצירות של אמנים רבים ומפורסמים. לאחר הביקור בהרמיטאז' נערוך שייט מקסים בנהר הנייבה ולאורך התעלות החוצות את העיר היפה (פטר הגדול ביקר באמסטרדם ומשם לקח את רעיון התעלות המלאכותיות שעזרו לנקז את המים הרבים שהציפו את העיר) לא פחות יפים הם הגשרים מעל התעלות והנהר. בהמשך הסיור נגיע לכיכר סנט איזק ונראה מבחוץ את הקתדרלה המונומנטלית סנט איזק -שתוכננה ע"י הצרפתי  אוגוסט דה מונפראן. בנייתו של מבנה כביר שכזה הייתה (אז וגם היום) מבצע הנדסי מורכב ביותר, היום משמשת הקתדרלה כמוזיאון.

בתום הסיור נחזור לאנייה.

*הערה: יתכנו שינויים בסדרי הביקורים באתרי העיר על פי החלטת המדריך. לתשומת ליבכם – ייתכן ובשל תנאי מזג האוויר ובעיות תחבורה לא נוכל לבצע חלק מהמסלול ו/או להיכנס לחלק מהאתרים בסנט פטרסבורג.

יום 7: טאלין, אסטוניה

העיר העתיקה של טאלין (על פי מקורות שונים פירוש השם: העיר הדנית, או העיר החקלאית או אם תרצו העיר החורפית…) בירת אסטוניה זכתה בתואר אתר מורשת עולמית באונסק"ו כעיר העתיקה והשמורה ביותר בצפון אירופה. החלק ההיסטורי של העיר מוקף בחומה באורך כשני מייל מתקופת המאה ה-13. לעיר היסטוריה מגוונת ומרתקת החל מהקמתה לפני כ-1000 שנים. הרוסים, הדנים והשוודים כבשו אותה כל אחד בתורו עד אשר אסטוניה קיבלה עצמאות מברית המועצות המתפרקת ב-1991. העיר מפורסמת גם בזכות הארכיטקטורה שהשתמרה היטב מתקופת ימי הביניים. במהלך הסיור נטייל ברגל בעיר העתיקה נראה את גבעת טומפיאה בעיר העליונה, את בניין הפרלמנט ואת הקתדרלה האורתודוקסית – אלכסנדר נבסקי ואת כנסיית הכיפה ונבקר בנקודת תצפית עם נוף מרהיב של העיר העתיקה. נרד רגלית לעיר התחתונה ונגיע לחומת המגן של העיר מהמאה ה-13. נראה גם את כנסיית סנט ניקולס וכנסיית סנט אולף, כיכר העירייה ואת בית המרקחת העתיק ביותר בעולם. לאחר מכן יהיה זמן חופשי לקניות או לשתיית בירה משובחת באחד מבתי הבירה במקום והמשך סיורים עצמאיים. בתום הסיור נחזור לאנייה.

יום 8: שטוקהולם, שבדיה

היום נטייל שוב בשטוקהולם ונבקר במוזיאון הואזה. בהמשך נראה את חלקי העיר שלא זכינו לראות.

נחזור לאנייה ללינת לילה.

יום 9: שטוקהולם – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את האנייה. בהתאם ללוח הזמנים ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה לארץ

*ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים באתרי העיר על פי החלטת המדריכים במקום.

החבילה כוללות

  • טיסת קונקשן יום לפני השייט וחזרה בסיום השייט.
  • לילה במלון בדרגת תיירות טובה בשטוקהולם לפני השייט כולל ארוחת בוקר.
  • שייט 7 לילות באניית הפאר Costa Favolosa
  • סיורי חוף בעברית בכל נמלי העגינה ובשטוקהולם.
  • בימי סיורי החוף באנייה – חצי פנסיון.
  • ביקורים והעברות בהתאם למסלול הטיול באוטובוסים מפוארים וממוזגים.
  • מדריך ישראלי מלווה מהארץ.
  • דמי תשר (טיפים) לנותני השירותים המקומיים (מדריכים מקומיים ונהגים).
  • מיסי נמל.
  • העברות מלאות.

החבילה אינה כוללת

טיפים לנותני השירותים באנייה (כ-€70 לאדם).
טיפים למדריך (נהוג לתת €5 לאדם ליום).
אוכל בטיסות.
ביטוח נסיעות ומטען ו/או ביטוח ביטול נסיעה.
כל מה שאינו תחת "החבילה כוללת

יתרונות ללקוחות גולדן טורס

שירות הכנת צ'ק אין לאנייה (נוהל חובה לשטים בקרוזים) 
רכישת כלל שירותי התיירות במקום אחד 
מוקד חירום ללקוחותינו בחו"ל 24/7 

גולדן טיפ

בהגיעכם לחדר ולא משנה איזה סוג חדר, פירקו ישר את כל המזוודה לתוך ארונות האחסון והכניסו את המזוודות מתחת למיטות במקום המיועד לכך.
ב-9 הלילות הבאים אתם הולכים להרגיש הכי בבית גם בלב ים.

מסלולי השייט אינם באחריות 'גולדן טורס ועלולים להשתנות
מחיר החבילה מותנה בזמינות החדרים והטיסות
רכישת החבילה מחייבת קריאה אישור וחתימה של טופס גילוי נאות
אישור סופי לחבילה מותנה באישור מחברת השייט ו/או התעופה והודעה על אישור זה ללקוח/ה וזאת ע"י נציג חברת 'גולדן טורס'
חשוב ביותר: חברתנו ממליצה להצטייד בביטוח רפואי החל מרגע רכישת החבילה ו/או ביטוח ביטול
השייט – שאל את יועץ/ת השייט
ניתן להזמין אוכל כשר באנייה בכפוף לתנאים ובהזמנה.

צור קשר

מתעניין בחבילה? יש לך עוד שאלות? צור קשר עוד היום

החל מ €2199 (מחיר לאדם)

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן