שיט מאורגן בים הבלטי

החל מ $2699 (מחיר לאדם)

שייט בים הבלטי באניית Voyager of the Seas מבית רויאל קריביאן

תאריך יציאה

25/06/2022

חברה

אוניה

מספר לילות

8

מסלול השייט

הים הבלטי נחשב לים בין יבשתי המתחבר לאוקיינוס האטלנטי. מעברים צרים אינם מאפשרים זרימה רבה של מי האוקיינוס אל הים הבלטי. במהלך השייט נבקר ב: שטוקהולם בירת שבדיה הקוסמופוליטית, הלסינקי בירת פינלנד "ארץ האגמים", סנט פטרסבורג הקסומה והיפה שמכונה על ידי רבים "ונציה של הצפון", טאלין בירת אסטוניה וריגה. (לפירוט נוסף על המסלול לחצו כאן)

שייט בים הבלטי הוא חוויה יוצאת דופן המשלבת מסע קסום על אוניית תענוגות, הכרות עם ערים מהיפות בעולם ומפגש עם תרבויות מרתקות. בשייט בים הבלטי תגיעו לבירות של ארצות סקנדינביה, לערי המדינות הבלטיות הפחות מוכרות למטייל הישראלי. בשייט בים הבלטי נחשבת העיר סנט פטרבורג לפנינה של השייט וכדאי להקדיש את הזמן לבקר בעיר יפה זו.

הים הבלטי נחשב לים בין יבשתי המתחבר לאוקיינוס האטלנטי. מעברים צרים אינם מאפשרים זרימה רבה של מי האוקיינוס אל הים, ומצד שני מי נהרות רבים זורמים אל הים הבלטי. שתי עובדות אלו גרמו לכך שמליחות מי הים הבלטי נמוכה יחסית, דבר המשפיע גם על בעלי החיים המצויים בים.

שטוקהולם – עיר הבירה והעיר הגדולה בשוודיה, שטוקהולם (פירוש השם: האי המבוצר) משמשת כעיר הבירה כבר למעלה מ – 700 שנים, מיקומה האסטרטגי על כמה איים בין אגם מלראן לבין הים הבלטי מקנה לה את חשיבותה. העיר העתיקה בנוייה על אי קטן, 700 מטר רוחבו ו 650 מטר אורכו. שטוקהולם השכילה לנצל את מיקומה על מנת להוות חוליה מרכזים בסחר בים הבלטי במסגרת ברית ערי האנזה. במאה ה 17 הפכה שבדיה לאימפריה חזקה ומשפיעה באירופה.

נתחיל את סיורנו בעיר בבית-העירייה, אחד מהחדרים המפורסמים ביותר בבניין הוא האולם הכחול, מקום הסעודה השנתית של זוכי פרס נובל, נתרשם  מהתצפית על האולם ממרפסתו הגבוהה, נראה גם את האולם המוזהב המרשים ואולם מועצת העיר. נמשיך בטיול בעיר העתיקה  בין הסמטאות והרחובות היפים, המרוצפים אבן. נשוטט בין הבתים העתיקים, החנויות הקטנות והמקסימות, המבנים העתיקים בסגנון הבארוק והרנסנס, נראה את הכיכרות היפות ובתי הקפה המקסימים. נראה מבחוץ את הקתדרלה בעיר העתיקה של שטוקהולם, בה התקיימו בעבר אירועים של משפחת המלוכה, בה ניתן לראות יצירות אומנות מרתקות. נמשיך בסיור פנורמי באוטובוס בין שאר האתרים בעיר בין השאר נראה  את האי יוגורדן  כולל סקנסן, שהנו מוזיאון פתוח לארכיטקטורה והתרבות השוודית העתיקה. בשטח המוזיאון ניתן למצוא פארק נהדר, גן חיות, תיאטרון, בית קפה ועוד מוקדים מעניינים. נראה מבחוץ את מוזיאון ואזה המספר את סיפורה הטראגי של האונייה "ואזה", אוניית מלחמה אשר שקעה כמעט ברגע שיצאה לים. שיחזור של האונייה מוצג לראווה במוזיאון. בהמשך נמצא המוזיאון לתולדות להקת אבבא המפורסמת  האי קונגסהולמן, מרכז העיר המודרני והאי סודרמלם, נראה את האנדרטה המרשימה לזכרו של חסיד אומות העולם ראול ולנברג.

הלסינקי – אחרי ארוחת הבוקר נרד אל המזח ונטייל בהלסינקי היפה, נבקר ברבעים ההיסטוריים של העיר כולל כיכר הסנאט המפורסמת ובכיכר  השוק, ניסע לאורך החוף הדרומי היפה ונראה מבחוץ את האיצטדיון האולימפי, נבקר באנדרטת SIBELIUS המפורסמת, פיסת אומנות שנעשתה לכבוד המלחין הפיני המפורסם ביותר של המאה ה-20 JAN SIBELIUS .נמשיך לכנסיית הסלע ,ROCK TEMPLE   – פנינה אדריכלית מרהיבה החצובה בסלע. לאחר מכן במידה ויאפשר הזמן נבקר במרכז היהודי ובית הכנסת, שם נספר את ההיסטוריה הייחודית של היהודים בפינלנד, במיוחד בימי מלחמת העולם השנייה והשואה, סיפור מרתק אשר רבים אינם יודעים.חזרה לאנייה.

סנט פטרסבורג – הצאר פטר הגדול החליט לקדם את רוסיה הנחשלת לעבר אירופה המתקדמת ולצורך כך עזב את מוסקבה (שאין לה יציאה לים)  ואחרי הניצחון על השבדים ב 1700 החליט לבנות בירה חדשה ומודרנית על שפת הים הבלטי. את האזור שהיה מלא בביצות ניקזו בעזרת מערכת תעלות מלאכותיות, עשרות אלפי איכרים רוסים גויסו למלאכה. נבנו ארמונות וגנים בהשפעת הארכיטקטורה האיטלקית והצרפתית. במהלך השנים הוקמו כנסיות יפות ומיוחדות בסגנון פרבוסלבי.

פטר הגדול אכן הצליח. היום הארמונות המפוארים הפכו למוזיאונים ותיירים מכל העולם באים לראות את שכיות החמדה הארכיטקטוניות ואוצרות האומנות בעיר וסביבתה. בעיר מיוחדת ויפה זו אשר שימשה כבירת רוסיה שנים רבות נשהה יומיים מלאים במהלכם נצא לסיורים באתרי העיר המרתקים.

היום הראשון:

את סיורנו נתחיל בביקור בבית הכנסת הגדול קוראל אשר הבנקאי ספרא שיפצו מחדש, בית הכנסת המרשים הוקם במאה ה19 לאחר מותו של הצאר ניקולאי ובעקבות גידול שחל באוכלוסייה היהודית בעיר .

לאחר מכן ניסע מחוץ לעיר לטיול בגני ארמון פטרהוף אותו הרחיב האדריכל האיטלקי רסטרלי וחיו בו מפטר הגדול ועד הצאר ניקולאי הראשון,  נערוך  טיול בגניו  ובפארק נראה את המזרקות הנפלאות, נלך עד קצה הטיילת הגובלת עם מפרץ פינלנד בים הבלטי, נראה את התעלות בהם 

נעבור בכיכר התיאטרון ונראה את תיאטרון מרינסקי, נערוך סיור רגלי לאורך שדרות נייבסקי "דיזנגוף" של סנט פטרסבורג. נראה מבחוץ את קתדרלת קאזן המפוארת והבנויה בסגנון מיוחד ושונה אשר הוזמנה עי הצאר פאבל הראשון ותוכננה על פי הבזיליקה סנט פייטרו מרומא ונקראת ע"ש האיקונה האגדתית של גבירתינו מקאזן . נראה את בית זינגר  המיליונר שהמציא ומכר מכונות תפירה והיה זה שנתן הלוואות לקניית המכונות שהגיעו לכל מקום בעולם (ולארצנו כמובן). היום המקום משמש  כספריה גדולה . במרכז העיר נראה את קתדרלת הדם השפוך בה נרצח הצאר אלכסנדר השני האיש שרצה לבצע רפורמות רבות אך לא הספיק…

נראה גם את  גאסטייני דבור, שפירושו חצר הסוחרים, היום קניון יוקרתי… את תיאטרון אלכסנדרינסקי, ניכנס לחנות אליסיבייסקי המפוארת בה נראה שוקולדים עוגות ומאכלים שונים, מקום יוקרתי בו ביקרו (ועדיין…) כל עשירי סנט פטרבורג.

בתום הסיור נחזור לאנייה.

ביום השני

את היום השני נתחיל בנסיעה לאורך גדת נהר הנייבה נראה  הספינקסים מול מבני האוניברסיטה, נסביר מה עושים ספינקסים מקוריים ממצריים בסנט פטרבורג, נצפה על בזיל איילנד, מקום הולדתה של העיר והמבצר הראשון.

נבקר בכיכר הארמון בו נמצא האובליסק  ועליו פסלו של הצאר אלכסנדר הראשון הקיסר שניצח את נפוליאון והרחיב את שטחי האימפריה הרוסית וניכנס לאחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם, "מוזיאון ההרמיטאז' " בו יש את מספר הפריטים הגדול בעולם אשר נצברו במהלך מאות השנים עי הצארים והצארית יקטרינה. נראה יצירות של אומנים רבים ומפורסמים.

לאחר הביקור בהרמיטאז' נערוך שייט מקסים בנהר הנייבה  ולאורך התעלות החוצות את העיר היפה (פטר הגדול ביקר באמסטרדם ומשם לקח את רעיון התעלות המלאכותיות שעזרו לנקז את המים הרבים שהציפו את העיר) לא פחות יפים הם הגשרים מעל התעלות והנהר… בהמשך הסיור נגיע  לכיכר סנט איזק ונראה מבחוץ  את הקתדרלה המונומנטלית סנט איזק -שתוכננה עי הצרפתי  אוגוסט דה מונפראן, בנייתו של מבנה כביר שכזה הייתה (אז וגם היום) מבצע הנדסי מורכב ביותר, היום משמשת הקתדרלה כמוזיאון ,

חזרה לאונייה.

הערה: יתכנו שינויים בסדרי הביקורים באתרי העיר על פי החלטת המדריך.
לתשומת ליבכם – ייתכן ובשל תנאי מזג האוויר ובעיות תחבורה לא נוכל לבצע חלק מהמסלול ו/או להיכנס לחלק מהאתרים בסנט פטרסבורג.

טאלין – העיר עתיקה של טאלין (על פי מקורות שונים פירוש השם: העיר הדנית, או העיר החקלאית או אם תרצו העיר החורפית…) בירת אסטוניה זכתה בתואר אתר מורשת עולמית  באונסק"ו כעיר העתיקה והשמורה ביותר בצפון אירופה. החלק ההיסטורי של העיר מוקף בחומה באורך כשני מייל מתקופת המאה ה -13 .

 לעיר היסטוריה מגוונת ומרתקת החל מהקמתה לפני כ 1000 שנים, הרוסים, הדנים והשוודים כבשו אותה כל אחד בתורו עד אשר אסטוניה קיבלה עצמאות מברית המועצות המתפרקת ב 1991. העיר מפורסמת גם בזכות הארכיטקטורה שהשתמרה היטב מתקופת ימי הביניים. במהלך הסיור בעיר נראה את כיכר החירות, בהמשך  נבקר בבית הכנסת החדש ונערוך שיחה עם אחד מחברי הקהילה.

 נטייל ברגל בעיר העתיקה,  נראה את גבעת טומפיאה בעיר העליונה, את בניין הפרלמנט ואת הקתדרלה האורתודוקסית – אלכסנדר נבסקי ואת כנסיית הכיפה, נבקר בנקודת תצפית עם נוף מרהיב של העיר העתיקה. נרד רגלית לעיר התחתונה ונגיע לחומת המגן של העיר מהמאה ה-13. נראה גם את כנסיית סנט ניקולס וכנסיות סנט אולף, כיכר העירייה ואת בית  המרקחת העתיק ביותר בעולם. זמן חופשי לקניות או לשתיית בירה משובחת באחד מבתי הבירה במקום והמשך סיורים עצמאיים ולאחר מכן חזרה לאנייה.

החבילה כוללות

חוויה יוצאת דופן המשלבת מסע קסום על אניית תענוגות, ביקור בערים מהיפות בעולם ומפגש עם תרבויות מרתקות. בשייט בים הבלטי תגיעו למחוזות מופלאים ובהם, העיר סנט פטרבורג הנחשבת לפנינת השייט.

שייט 7 לילות בפנסיון מלא, טיסות, מלון, סיורי חוף בעברית, מלווה מהארץ
מתאים גם לשומרי מסורת*

  • טיסות עם חניית ביניים לשטוקהולם*
  • לילה לינה במלון דרגת תיירות טובה בשטוקהולם
  • שייט של 7 לילות ע"ב פנסיון מלא
  • העברות
  • סיורי חוף בעברית + מדריך מלווה מהארץ מובטח!

החבילה אינה כוללת

טיפים לתשלום חובה מראש,*לא כולל אוכל בטיסה, ביטוח רפואי ומטען וכן כל מה שאינו תחת הסעיף 'החבילה כוללת'.

גולדן טיפ

בהגיעכם לחדר ולא משנה איזה סוג חדר, פירקו ישר את כל המזוודה לתוך ארונות האחסון והכניסו את המזוודות מתחת למיטות במקום המיועד לכך.
ב-8 הלילות הבאים אתם הולכים להרגיש הכי בבית גם בלב ים.

מסלולי השייט אינם באחריות 'גולדן טורס ועלולים להשתנות
מחיר החבילה מותנה בזמינות החדרים והטיסות
רכישת החבילה מחייבת קריאה אישור וחתימה של טופס גילוי נאות
אישור סופי לחבילה מותנה באישור מחברת השייט ו/או התעופה והודעה על אישור זה ללקוח/ה וזאת ע"י נציג חברת 'גולדן טורס'
חשוב ביותר: חברתנו ממליצה להצטייד בביטוח רפואי החל מרגע רכישת החבילה ו/או ביטוח ביטול
השייט – שאל את יועץ/ת השייט
ניתן להזמין אוכל כשר באנייה בכפוף לתנאים ובהזמנה.

צור קשר

מתעניין בחבילה? יש לך עוד שאלות? צור קשר עוד היום

החל מ $2699 (מחיר לאדם)

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן