שייט מאורגן לאיסלנד וסקוטלנד

החל מ $6100 (מחיר לאדם)

שייט מאורגן לאיסלנד וסקוטלנד

תאריך יציאה

אוניה

מספר לילות

14

מסלול השייט

יום 1: תל אביב – בריסל

השכם בבוקר ניפגש בנתב"ג בדלפק הקבוצות (קומה 3, שער 32) לרישום קצר, ומיד לאחריו נמריא בטיסת בוקר מוקדמת עם חברת Brussels Airlines לבריסל. לאחר הנחיתה ואיסוף הכבודה ניסע לעבר נמל השייט שלנו. לאחר הליך הצ'ק אין נעלה לאנייה של חברת הולנד אמריקה –Rotterdam, להפלגה חלומית של 14 לילות בפיורדים הנורבגיים, איסלנד וסקוטלנד.

יום 2: יום כיף בים

יום ים לפנינו להיכרות והנאה ממתקני האנייה. במהלך היום נסייר באנייה, נכיר את הבריכות השונות, הג'קוזי, הספא, המסעדות השונות, בתי הקפה, הגלידות, הקזינו, חנויות הדיוטי פרי, אולמות האירועים ועוד. במהלך היום נוכל להשתתף בסדנאות, הרצאות וקונצרטים באנייה, וכמובן להתענג מארוחות הגורמה המשובחות. כמו כן נשמע הרצאה מהמדריך.

יום 3: אלסונד (Alesund), נורבגיה 

אלסונד הינה עיירה שנוסדה ב-1793 וכיום הינה אחד מנמליה החשובים של נורבגיה. העיר נפגעה קשות בשנת 1904 משריפה שכילתה את מרכז העיר. אבל, כמו עוף החול, העיר קמה לתחייה מהאפר ונבנתה מחדש בסגנון הארט נובו. היום, אלסונד הינה אחת הערים הבודדות בעולם שרוב מרכז העיר בנוי בסגנון הארט נובו. אלסונד הצליחה לשמור על השלמות הארכיטקטונית הסגנונית שלה. העיר בנויה על שלושה איים המחוברים ביניהם בגשרים.

מיד לאחר העגינה נצא מהעיר ונעלה בדרך הטרולים המדהימה והמפורסמת בסקנדינביה כולה ונחשבת לאתר תיירות ייחודי. (הטרולים-יצורים ודמויות מהמיתולוגיה הנורדית ומאגדות העם הסקנדינביות). במהלך הנסיעה בכביש התלול בנורווגיה, נעבור את 11 הפיתולים המרהיבים במעבר דרך הטרולים, ונראה מפל מים אדיר במיוחד – סטיגפוסן (Stigfossen) הרועם מגובה של 180 מטרים. נעצור להליכה קצרה למרפסות התצפית החדשות שנבנו במעלה הדרך ונתצפת על דרך הטרולים המדהימה והמתפתלת הנשקפת למרגלותינו. בדרכנו חזרה ובאם יאפשר הזמן, נעצור לתצפית על מפל Gudbrandsjuvet ועם הגיענו לאלסונד נעלה להר אסקלה ולתצפית קאניבן ממנה נשקף מראה מרהיב של אלסונד – העיר המיוחדת והאיים. בדרכנו לאנייה נעבור בנסיעה בין הבתים המיוחדים והייחודיים של העיר שכל אחד מהם יכול להיות אתר תיירות בפני עצמו. מלאי חוויות נחזור לאנייה.

יום 4: יום כיף בים 

יום כיף בים להנאה ממתקני האנייה, מהבריכות, ההופעות, הקניות, חדר הכושר, וארוחות הגורמה. במהלך היום נשמע הרצאה מהמדריך.

יום 5: סיידיפיורדור 

הבוקר נעגון למספר שעות בכפר הדייגים סיידיספיורדור (Seydisfjordur) הנמצא באזור ה"פיורדים המזרחיים" של איסלנד. הכפר השוכן בקצהו של פיורד באורך 17 קילומטר, נחשב לאחד היפים והציוריים באיסלנד בזכות הנוף ההררי המרשים בסביבתו ובמיוחד בגלל ריכוז בתי העץ העתיקים שנשתמרו בו. המשורר האיסלנדי הידוע כינה את הכפר "פנינה בתוך קונכייה" בשל מיקומו המרשים. הכפר קיבל חותמת רשמית ליופיו לאחר שגם המגזין לונלי פלנט כלל אותו ברשימת אתרי החובה לביקור באזור הפיורדים המזרחיים.

לאחר שנרד מהאנייה נסייר בכפר הציורי וסביבתו ונלמד על הארכיטקטורה המיוחדת של בתיו. נגיע גם לשמורת הטבע סקאלאנס המייצגת בצורה יפה את מגוון החי והצומח של הפיורדים המזרחיים. במהלך הסיור נוכל לראות עופות ים שונים, איילי צפון, מפלי מים ותופעות גאולוגיות מעניינות. בתום סיורנו נשוב לאנייה להמשך ההפלגה.

יום 6: אקוריירי (Akureyri), איסלנד 

הבוקר נעגון באקוריירי (Akureyri), "בירת הצפון" של האי האיסלנדי והעיר השנייה בגודלה במדינה אחרי רייקיאוויק. העיר מונה 18 אלף תושבים בלבד, עיר "גדולה" במונחים איסלנדיים, ומהווה מרכז תרבותי וכלכלי חשוב לכל אוכלוסיית צפון איסלנד.

לאחר שנרד מהאנייה נחל בטיול חווייתי שכולו טבע. כאן נבין לראשונה, וזאת לאחר שנסייר באתרים הוולקניים הייחודיים לאי זה – מדוע איסלנד היא "המעבדה הגיאולוגית" הגדולה בעולם.

ניסע לכיוון ימת מיואטן (Myvatn) הנמצאת במרכזו של אזור גיאולוגי פעיל ונצפה מקרוב בעופות המים המתקבצים מסביבו ובתופעות גיאותרמיות כבוץ מבעבע, סילוני קיטור העולים מבטן האדמה, מעיינות גופרית ולועות הרי געש המדמים נוף פני הירח. כמו כן נעפיל למרומי הר ויטי – לוע געשי שבתוכו ימת מים חמים ובמידה ויאפשר הזמן נבקר במפעל גיאותרמי העושה שימוש במים חמים להפקת אנרגיה חשמלית.

בחלקו השני של היום נבקר במפל גודפוס (Godafos), אחד המפלים הגדולים והמרשימים באיסלנד שלו גם משמעות בהיסטוריה המקומית: בשנת 1000 לספירה הושלכו פסלי האלים הנורדיים אל המפל השוצף לאחר שהאומה האיסלנדית קיבלה על עצמה את הדת הנוצרית.

בתום סיורנו המרתק נשוב לאקוריירי ונעלה חזרה לאנייה.

התארגנות לשבת, הדלקת נרות, קבלת שבת, קידוש וארוחת שבת כהלכתה.

יום 7: איספיורדור, איסלנד 

הבוקר נעגון בעיירה הציורית איספיורדור (Isafjordur) הנחשבת ל"בירת הפיורדים המערביים" של איסלנד. העיירה מהווה מאז ומעולם מרכז דייג חשוב וניתן לראות בה ובסביבתה מספר מפעלים לשימור דגים. בשנים האחרונות הפך המקום גם לאתר תיירות חשוב בזכות אתרי הטבע והנוף בסביבתו ונבנה בו מוזיאון עממי מקומי המציג את הבית העתיק ביותר שהשתמר באיסלנד שנבנה בשנת 1734, במרכז סיורנו יעמוד ביקור במפל מים ייחודי , "מפל הפירמידה" – דיניאנדי ((Dynjandi שפרושו "הרועם" באיסלנדית. זוהי סדרה של 7 מפלים הנופלים מראש ההר ויוצרים יחד צורת מניפה בגובה של כ- 100 מטר. הנוף מסביב עוצר נשימה ולא ישכח במהרה…בתום סיורנו נשוב בדרך החולפת בנוף יפיפה לעיירה איספיורדור ונטייל ברחובותיה לפני שנעלה לאנייה.

יום 8: רייקיאוויק (Reykjavik), איסלנד

הבוקר נעגון למשך יומיים בבירת איסלנד רייקיאוויק (Reykjavik) ונערוך סיורים מרתקים בעיר וסביבתה. רייקיאוויק בירת איסלנד נחשבת לבירה הצפונית בעולם ומרכזת כמחצית מאוכלוסיית איסלנד כולה – כמאה וארבעים אלף נפש.

העיר מפתיעה בקוסמופוליטיות שלה וניתן למצוא בה מרכזי קניות מודרניים לצד בתי עץ מסורתיים וצבעוניים. בעיר מספר אטרקציות חשובות אותן נראה במהלך סיורנו . את היום הראשון נקדיש לסיור במסלול "משולש הזהב" – נתיב הטיולים המפורסם והידוע ביותר באיסלנד.

תחילה נגיע לפארק הלאומי ת'ינגווליר (Tingvellir) שבו נמצא הפרלמנט העתיק והראשון בעולם שהוקם בשנת 930 לספירה! הפארק שהוא גם "אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו, הינו המקום היחיד על פני כדור הארץ שבו ניתן לצפות וגם ללכת, בין שני לוחות טקטוניים המורמים מעל פני האדמה!!! האחד ביבשת אמריקה והשני באירופה… בפארק גם מפלי מים, בריכות, כנסיה מעניינת ועוד. בתום הסיור המיוחד ניסע לצפות במפל גולפוס (Gulfoss), המפורסם שבין אלפי המפלים באיסלנד ונשפך לנהר הקוויטה (Hvita). הנהר זורם בעוצמה רבה ומרשימה ונופל בחדות לתוך קניון בזלתי צר ועמוק ברעש עז – חוויה מדהימה!

בימים בהם מאירה השמש, ניתן לראות גם קשת מרהיבה מעל המפל.

תחנתנו השלישית במעגל הזהב תהיה פארק הגייזרים. זהו פארק מעיינות חמים שבו מים רותחים וקיטור ניתזים מבטן האדמה בלחץ רב. נצפה בגייזר המפורסם– גייזיר (Geysir) ובגייזר נוסף הפעיל יותר ממנו כיום – סטרוקור המתפרץ בכל 10 דקות בערך!

בתום יום הטיול מלאי חוויות נחזור לאנייה.

יום 9: רייקיאוויק (Reykjavik), איסלנד

ביומנו השני ברייקיאוויק נטייל באזור הנמל, נראה את בית האופרה המיוחד, נתצפת על העיר מפרלן ונסייר רגלית בעיר העתיקה הציורית על בתי העץ שלה המשמרים את הארכיטקטורה המסורתית של איסלנד.  בתום הסיור חזרה לאנייה.

יום 10: יום כיף בים 

יום כיף בים להנאה ממתקני האנייה, מהבריכות, ההופעות, הקניות, חדר הכושר, וארוחות הגורמה. במהלך היום נשמע הרצאה מהמדריך.

 

יום 11: לורוויק (Lerwick), סקוטלנד

לאחר הפלגה לילית נגיע עם בוקר לעיר לורוויק (Lerwick) הגדולה בקבוצת איי שטלנד שבצפון סקוטלנד. העיירה נוסדה במאה ה-17 ומשמשת עד היום כמרכז דייג חשוב וכבסיס לתעשיית קידוחי הנפט בים הצפוני.

בסיורנו בעיר נראה בין השאר את מצודת שרלוט שנבנתה במאה ה-17, בניין העירייה, המוזיאון הלאומי שבו מיצגים המספרים את ההיסטוריה של איי שטלנד וכן נראה את המבנה הייחודי הקיים רק בסקוטלנד – Broch of Clikimin, מבנה עגול חלול הבנוי בשיטת "אבן יבשה" הממוקם על שפת ימה ממערב לעיר, המתוארך מתקופת הברזל. בחלקו השני של הסיור ניסע לחלקו הצפוני ביותר של האי דרך כפרים מקומיים עד מגדלור Eshaness ,שם נערוך סיור רגלי קצר לתצפית עוצרת נשימה על הצוקים התלולים הנופלים לאוקיאנוס. בדרכנו חזרה נתארח בקפה Braewick הממוקם באמצע "שום מקום" בו נוכל להתחמם עם שתיה חמה וליהנות מתצפית מרהיבה על הסביבה הפראית.

בתום הסיור חזרה לאנייה.

יום 12: אינברגורדון (Invergordon), סקוטלנד 

הבוקר נעגון בעיירה אינברגורדון (Invergordon) שבצפון סקוטלנד ובירת אזור "הגבעות" של צפון סקוטלנד. העיירה הציורית מוקפת בטירות ומבנים היסטוריים וממוקמת על גדות הנהר לוך נס.

תחילה ניסע לאתר Culluden Moor, המציין את הקרב העקוב מדם בין האנגלים לסקוטים שנערך באפריל 1746 שבמהלכו הובסו הסקוטים ששאפו להחזיר לשלטון את המלך הקתולי ג'יימס השני.  זהו הקרב האחרון שנערך על אדמת סקוטלנד! נסייר באתר ונלמד על מהלכי הקרב החשוב הזה. נמשיך לגבעת המצודה החולשת על העיר, זאת המצודה הנזכרת במחזהו המפורסם של שייקספיר – "מקבת". נראה את פיסלה של פלורה מקדונלד שהצילה את מנהיג הסקוטים בוני פרינס צ'רלס שנס משדה הקרב.

מכאן נמשיך בנסיעה לעבר אגם לוך נס המפורסם המתחיל בצפונה של העיר ונודע בכל העולם בשל המפלצת המיתולוגית מלוך נס ש"נצפתה" בו במהלך הדורות האחרונים והונצחה בתמונות וכתבים רבים. נראה דגם של "המפלצת" ונשוב לאנייה להמשך ההפלגה.

יום 13: קווינספרי/אדינבורו (Edinburgh), סקוטלנד 

הבוקר נעגון בעיר קווינספרי המרוחקת 20 דקות מאדינבורו (Edinburgh) שבסקוטלנד. העיר שהוקמה במאה ה-14 משמשת כבירת סקוטלנד האוטונומית מאז 1999. שני חלקיה של העיר, העיר העתיקה והחדשה, הוכרזו כ"אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו. פסטיבל אדינבורו המתקיים מידי שנה בעיר, נחשב לפסטיבל האמנות הגדול בעולם!

לאחר שנרד מהאנייה נחל את סיורנו ברכב וברגל בעיר העתיקה של אדינבורו. נסייר באזור ה-Royal Mile המשתרע ממצודת אדינבורו המרשימה עד ארמון הולירוד (Palace of Holyrood Housew). נסייר במצודה המרשימה ונראה חפצים השייכים לבית המלוכה הסקוטי לדורותיו. בהמשך נראה את הקתדרלה הגדולה ביותר בסקוטלנד St. Giles Cathedral ובניין הפרלמנט המודרני של המדינה. נשוטט בסמטאות הציוריות של העיר ונהנה מהאווירה המיוחדת השוררת בהם. נמשיך מכאן לחלקה השני והחדש של העיר שנבנתה החל מהמאה ה-18. נסייר בפארק הציבורי Princess Street Gardens ממנו נוכל לצפות על מצודת אדינבורו המרשימה, נמשיך לרחוב ג'ורג', אזור קניות ובילוי בו נוכל להסתובב להנאתנו ולחוש את העיר. אם יוותר זמן, נעלה גם לתצפית יפה על העיר ממרומי גבעת קלטון.

חזרה לאנייה. 

 יום 14: יום כיף בים 

יום כיף בים להנאה ממתקני האנייה, מהבריכות, ההופעות, הקניות, חדר הכושר, וארוחות הגורמה. במהלך היום נשמע הרצאה מהמדריך.

יום 15: בריסל – תל אביב

לאחר העגינה בנמל רוטרדם, עמוסים במראות וחוויות בלתי נשכחים שצברנו במהלך השייט נצא בנסיעה לעבר בריסל. נעצור ליד מתחם הקוונטום המפורסם נתרשם מגודלו ותהיה בידינו ההזדמנות להשלים מספר תמונות לאלבום הטיול. נתחיל את סיורינו בכיכר העיר, אחד האתרים המרכזיים בבריסל המשמשת נקודת מוצא טובה לביקור בעיר. הכיכר מוקפת במבנים מהודרים, שהידוע בהם הוא בניין העירייה המפואר. משם נמשיך אל  פסל הברונזה של הילד המשתין שהוא ככל הנראה, האתר המזוהה ביותר עם העיר. יינתן זמן חופשי להפסקת צהרים, או טעימה של הוופל הבלגי המפורסם, קניית שוקולד בלגי מעולה או השלמת קניות. בתום היום ניסע לשדה התעופה בבריסל לטיסתנו חזרה ארצה.

תם הטיול המושלם!

*ייתכנו שינויים בסדרי הטיול לפי החלטת המדריך.

החבילה כוללות

שייט מדהים זה הוא מפגש עוצר נשימה של טבע מרתק ותופעות גיאולוגיות – פיורדים, מפלים שוצפים שקרני השמש הנשברות במימיהן יוצרים בליל של קשתות וצבעים מדהימים, הרים מרשימים, סלעי בזלת, ומפרצים תכולים. נטייל גם בסקוטלנד ונצפה בצוקים תלולים הנופלים לאוקיאנוס, נופים ושדות מוריקים, נטייל באגם לוך המפורסם וננסה להבין את סוד הקסם שלו, ולקינוח נטייל גם באדינבורו – העיר היפה, שהוכרזה כ"אתר מורשת עולמית" ע"י אונסק"ו, ונחשבת כאחת הערים היפות בעולם.

שייט מאורגן הכולל מדריך ישראלי מלווה וסיורי חוף בעברית

הטיול מובטח!

טיסות ישירות עם חברת Brussels Airlines מתל אביב לבריסל וחזרה לתל אביב.
הפלגה בת 14 לילות באניית הפאר  Holland America – Rotterdam
פנסיון מלא בהפלגה.
סיורי חוף בעברית בכל נמלי העגינה + מדריך ישראלי מלווה מהארץ (מותנה במינימום נרשמים).
דמי כניסה לאתרים המצוינים במסלול.
בימי סיורי החוף, באנייה חצי פנסיון.
ביקורים והעברות בהתאם למסלול הטיול באוטובוסים מפוארים וממוזגים.
דמי תשר (טיפים) לנותני השירותים המקומיים (מדריכים מקומיים ונהגים).
מיסי נמל.

החבילה אינה כוללת

טיפים לנותני השירותים באנייה (14.5$ לאדם ליום).
טיפים למדריך (נהוג לתת 5$ לאדם ליום).
ביטוח נסיעות ומטען ו/או ביטוח ביטול נסיעה.
כל מה שאינו תחת "החבילה כוללת".

יתרונות ללקוחות גולדן טורס

שירות הכנת צ'ק אין לאנייה (נוהל חובה לשטים בקרוזים) 
רכישת כלל שירותי התיירות במקום אחד 
מוקד חירום ללקוחותינו בחו"ל 24/7 

גולדן טיפ

בהגיעכם לחדר ולא משנה איזה סוג חדר, פירקו ישר את כל המזוודה לתוך ארונות האחסון והכניסו את המזוודות מתחת למיטות במקום המיועד לכך.
ב-14 הלילות הבאים אתם הולכים להרגיש הכי בבית גם בלב ים.

מסלולי השייט אינם באחריות 'גולדן טורס ועלולים להשתנות
מחיר החבילה מותנה בזמינות החדרים והטיסות
רכישת החבילה מחייבת קריאה אישור וחתימה של טופס גילוי נאות
אישור סופי לחבילה מותנה באישור מחברת השייט ו/או התעופה והודעה על אישור זה ללקוח/ה וזאת ע"י נציג חברת 'גולדן טורס'
חשוב ביותר: חברתנו ממליצה להצטייד בביטוח רפואי החל מרגע רכישת החבילה ו/או ביטוח ביטול
השייט – שאל את יועץ/ת השייט
ניתן להזמין אוכל כשר באנייה בכפוף לתנאים ובהזמנה.

צור קשר

מתעניין בחבילה? יש לך עוד שאלות? צור קשר עוד היום

החל מ $6100 (מחיר לאדם)

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן