שייט נהרות כשר | שייט כשר על הדנובה ב-8.6

שייט נהרות כשר | שייט כשר על הדנובה ב-8.6

החל מ €2790 (מחיר לאדם)

בלעדי - שייט נהרות כשר על הדנובה הקסומה אוכל גורמה - שף פרטי – משגיח צמוד – ספר תורה

תאריך יציאה

08/06/2022

חברה

אוניה

מספר לילות

7

מסלול השייט

יום:1  בודפשט

ניפגש בשדה"ת בן גוריון עם מדריך הטיול שילווה אותנו לאורך כל המסע המרתק, ונשים פעמינו לטיסת בוקר לבודפשט. עם הנחיתה נשים פעמינו לספינה, לאחר קוקטייל קבלת פנים, התארגנות, וקבלת חדרים, נקדיש זמן למנוחה עד ארוחת הערב החגיגית והמשובחת שתוגש בספינה, בה נחגוג את תחילת שייט נהרות מיוחד זה. הלילה נעגון בבודפשט.

בודפשט ממוקמת בלב אגן הקרפטים על שתי גדות נהר הדנובה. הנהר הזורם בלב העיר מחלק אותה ל 2 חלקים אשר מהם מורכבת גם שמה: 'בודה' ממערבה ו'פשׁט' ממזרחה. בודפשט מכונה לעתים קרובות "פריז של המזרח" ומהווה גולת כותרת עבור מטיילים מכל רחבי העולם. בבודפשט טמון תרתי משמע, עבר יהודי עשיר המכיל אוצר יהודי תורני-תרבותי מחד, וכאב גדול על אובדן כמעט מוחלט של יהודי העיר.

יום 2: בודפשט

לאחר ארוחת הבוקר המפנקת בספינה נצא לטייל בעיר בודפשט. התחנה הראשונה שלנו תהיה בבית הכנסת הניאולוגי המפורסם, בית הכנסת הגדול באירופה. מעוצב בסגנון מזרחי, היכול להכיל כ-3,000 איש. זהו בית הכנסת בו התקיימה חגיגת הבר המצווה של הרצל. לאחר הביקור בבית הכנסת נבקר במוזיאון היהודי. ככל שיותיר לנו הזמן נמשיך משם לכיוון המונומנטים המפורסמים כולל בית האופרה המעוצב להפליא, כיכר הגיבורים, השוק המפורסם, כנסיית סנט סטפן והפרלמנט, המזכיר באופן מדהים את הפרלמנט הבריטי. בניין עם כמעט 20 ק"מ של מסדרונות!

חוזרים לספינה לארוחת צהריים.

אחר הצהריים נתחיל את הסיור שלנו עם חציית גשר השרשרת המפורסם לכיוון טירת בודה, שם התקיימה הכתרתם של א-סיסי ובעלה כשליטי ההפסבורג ההונגרים. תהיה לכם הזדמנות לתצפית נוף בלתי נשכח של בודפשט וכן את מעוז הדייגים האקזוטי, שם תוכלו ליהנות מהעיר בקצות אצבעותיכם. נמשיך לכיוון המונומנטים המפורסמים הממוקמים ברחוב אנדרסי אוט, כגון האופרה, כיכר הגיבורים, והשוק התחתון המפורסם.

נחזור לספינה לארוחת ערב ולאחריה הספינה תחל בהפלגה במורד הנהר ותחצה את הגבול האוסטרי בדרכה לברטיסלבה. כשספינת הנהר שלנו גולשת אל מחוץ ללב העיר דרך נהר הדנובה הציורי, נשוט מתחת לכמה גשרים מדהימים ונהנה מנופים של ארכיטקטורה מרהיבה על גדות נהר הדנובה, הן בצד ה"בודה" והן בצד ה"פשט" של העיר. גדות נהר הדנובה בבודפשט רשומות ברשימת אונסק"ו כהכרה בנקודות ציון היסטוריות שהשתמרו להפליא. השייט מתחיל וההתרגשות בשיאה!

יום 3-4: ברטיסלבה

נגיע לברטיסלבה במהלך ארוחת הצהריים ולאחריה ניסע לקברו של החתם סופר. החתם סופר, היה ראש ישיבה ומגדולי הרבנים והפוסקים בדורות האחרונים. תרם תרומה מכרעת לעיצוב ההשקפה היהודית-אורתודוקסית. אחד הפוסקים המשפיעים ביותר. תלמידיו הקימו ישיבות בכל רחבי הונגריה ושמשו ברבנות בקהילות שונות. ביקור במקום קבורתו הוא דרך מעוררת השראה לשבות את השבת בברטיסלבה.

ברטיסלבה היא בירת סלובקיה ונחשבת לבירה הכלכלית, הפוליטית והתרבותית העיקרית של המדינה. העיר היא תערובת משובחת של עבר והווה; מבנים היסטוריים רבים מציגים את מסלולי העבר העשירים של העיר, לצד אוניברסיטאות ותרבויות נוער עירוניות, ובסופו של דבר יוצרים צמידות שוקקת בעיר אחת. הטיול בעיר ברטיסלבה הוא סיור מודרך המתחיל ברכבת מקומית וחוקר את המרכז הרחב יותר של העיר, כמו גם ציוני דרך היסטוריים ומודרניים. ככל שיותיר לנו הזמן ובתום הסיור, נחזור בשעות אחה"צ לספינה. את השעות הקסומות טרם כניסת השבת נעביר בספינה בהתארגנות לשבת. הדלקת נרות, קבלת שבת, קידוש בלב הדנובה ובעירו של החתם סופר, הינם חוויה בפני עצמה. לאחר ארוחת שבת כהלכתה חגיגית וכיד המלך נקיים עונג שבת ברוב נהר והדר.

יום 4: (מכניסת השבת ועד צאתה): ברטיסלבה

בשבת בבוקר, נצטרף לקהילה היהודית המקומית בבית הכנסת היחיד בברטיסלבה, ברחוב היידוקובה, ורק אחד מתוך ארבעה בתי כנסת הפעילים בסלובקיה. בבית הכנסת של ברטיסלבה נמצא גם מוזיאון הקהילה היהודית של ברטיסלבה. המוזיאון הוא אנדרטה תרבותית סלובקית לאומית. לאחר תפילות הבוקר, ובמידה ויתאפשר, מנהיג הקהילה יערוך לנו סיור פרטי במוזיאון הממוקם במפלס העליון של בית הכנסת, וישתף אותנו בהיסטוריה המרתקת של הקהילה היהודית של ברטיסלבה, ביתה של ישיבת פרשבורג היוקרתית ושל יהודייה שלפני מלחמת העולם השנייה.

האוכלוסייה היוותה 12% מתושבי העיר. האוסף המרתק של מוזיאון זה של חפצי יודאיקה וחפצי דת, שרבים מהם הוסתרו בעבר, נאספו ונשמרו על ידי הקהילה היהודית. לברטיסלבה היסטוריה של למעלה מאלפיים שנה והיא בנויה כשילוב של בארוק ואדריכלות מודרנית. העיר מלאה באתרים יהודיים ידועים. נסייר בסמטאות המרוצפות במרכז העתיק של העיר, נצפה בקתדרלת סנט מרטין, הכנסייה הפרנציסקנית וכן בית העירייה בן 800 השנים שנמצא בעיר. בתום הסיור נשוב לספינה לסעודת השבת.

במידה ולא יתאפשר להצטרף לקהילה היהודית ולבית הכנסת – נעביר את השבת בתפילה ובנעימים בספינה שלנו שתעגון בתוך העיר כבר החל מלפני כניסת השבת ועד לאחר צאתה. ננעים לנו את תפילות השבת שלוודאי יחצו נהרות ושעליהן כבר נאמר: "מקולות מים רבים" וכן נהנה מסעודות השבת יחדיו – 'שבת אחים גם יחד'.

לאחר ארוחת השבת יהיה לנו זמן לנוח ואחר הצהריים נהנה מתה מינחה ועוגה.

בצאת השבת ולאחר הבדלה חגיגית ושמחה, נעשה את דרכינו לוינה.

יום 5: וינה

בוקר קסום מחכה לנו בוינה. לאחר ארוחת בוקר, נצא לסיור באוטובוס, בו נתוודע לוינה הרומנטית, האלגנטית וההדורה. וינה אחת מבירות אירופה הקלאסיות, ממוקמת במרכז אירופה על נהר הדנובה. המרכז ההיסטורי של וינה, הוכרז בשנת 2001 ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

ניסע לאורך השדרה המעגלית של העיר (Ringstrasse), הזרועה בארמונות בארוקיים, פארקים ומונומנטים נוספים. נצפה בארמון הופבורג המפואר ובבית האופרה המרשים, נמשיך לקתדרלת סנט סטפן ובניין הפרלמנט.

הסיור שלנו ממשיך לחלקו היהודי. בימי הביניים הייתה וינה ביתם של קהילה יהודית משגשגת, מהגדולות והחשובות באירופה. רבנים מפורסמים לימדו ועבדו כאן, והפכו את וינה למרכז תורני ורב השפעה. סביבה תוססת ויצירתית זו פסקה עם התגברות האנטישימיות, וסיומה באופן רצחני ואלים בשנים 1420-21 עם גירושם ורציחתם של יהודי וינה. הריסות בית הכנסת שנהרס אז, שנחפרו מתחת ליודנפלאץ ב-1995, מעידות על החיים והחורבן של אותה קהילה מימי הביניים.

בשנת 2000 נפתח המוזיאון ב- Judenplatz כסניף של המוזיאון היהודי בווינה. בכיכר עצמה נמצאת אנדרטת השואה. קוביית בטון מזוין דמוית ספרייה הפוכה עם מדפים רבים עמוסי ספרים, בעיצובה של האמנית הבריטית רייצ'ל ווייטריד.

נחזור לספינה לארוחת צהריים, ואחר הצהריים נמשיך בסיורנו בוינה.

בשעות הערב ובמידת האפשר בהרשמה ובהזמנה מראש, יתכן סיור אופציונלי (בתשלום) לקונצרט בוינה. במקום שבו יוהאן שטראוס עצמו נהג לכוון את התזמורת שלו מעמדת הכינור הראשון, ניתן לחוות שוב את סצנת המוזיקה הקלאסית של וינה בעידן המודרני. תיהנו מערב מלא קסם וינאי עם צליל מתנדנד של ואלסים, פולקות, אריות דואט, כמו גם מנגינות קונצ'רטו אופרטה ופסנתר. וכל זאת בליווי זמרי אופרה מעולים וסולני בלט קסומים, הקונצרט הקלאסי הזה הוא חוויה שלא תרצו לפספס.!!! בשעות הערב המאוחרות נמשיך בהפלגה לכיוון דורנשיין ומלק.

יום 6: דורנשטיין, עמק הוואכאו, ומלק

הבוקר נעגון בעיירה דורנשטיין בעמק הוכאו המוקפת חומות וכרמים. נסייר בכפר המקסים. נראה את הטירה העתיקה שנבנתה במאה ה-12 ששמה התפרסם בגלל סיפור הכליאה של מלך אנגליה ריצ'רד לב הארי הקשורה בדרך מסויימת גם לעיר עכו שבישראל. העיירה ידועה גם בהיותה מקור של ייצור יין. לקראת הצהריים נחזור לספינה לארוחת הצהריים ולהמשך ההפלגה למלק.

שייט נופי לאורך עמק הווכאו

ווכאו הוא עמק ציורי בין קרמס ומלק, והוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשל הנוף החקלאי והארכיטקטוני שלו. נוף מימי הביניים שהשתמר להפליא שהתפתח באופן אורגני לאורך זמן. הארכיטקטורה בעיירות ובכפרים מציגה את התפתחות האזור והחברה שלו במשך מאות שנים. הוואכאו נתן השראה לאגדות רומנטיות במשך מאות שנים והטירות מלאות בסיפורים על אהבה ושברון לב, במיוחד מימי הביניים. עמק הווכאו הוא גם אחד מאזורי היין החשובים ביותר באוסטריה.

מלק – בשעות אחר הצהריים נעגון במלק הנמצאת בקצה עמק הווכאו. נצא לסיור בעיר מלק ונתרשם מהבניינים ההיסטוריים, האווירה המיוחדת ונופי הגלויה שבה. העיירה מלק הייתה מרכז רוחני ותרבותי של אוסטריה במשך יותר מאלף שנה, וידועה בעיקר בשל סגנון הבארוק המרשים שלה. בשלהי מלחמת העולם השנייה, פעל במלק אחד ממחנות החוץ של מחנה הריכוז מאטהאוזן עליו נדבר בסיורנו. בין האתרים ההיסטוריים החשובים במלק נמצא מנזר מלק-הבנדיקטני, אחד מגולות הכותרת התרבותיות הגדולות של אוסטריה והמנזר הגדול באירופה. המנזר הבנדיקטני נבנה בסגנון הבארוק ושוכן במבנה מדהים בגודלו ובעוצמתו והוא אחד מאתרי המורשת הידועים והחשובים באירופה. נסייר גם בבניין הדואר העתיק, מזרקת קולומאן הקדוש, "הבית על הסלע" (הבניין העתיק ביותר בעיר שנבנה במאה ה-15) כיכר העירייה ועוד.

נחזור לספינה לארוחת ערב ונשוט בשעת לילה ממלק ללינץ.

יום 7: לינץ

לינץ היא העיר השנייה המאוכלסת ביותר באוסטריה והתיישבה לראשונה על ידי הרומאים במאה הראשונה לספירה. כיום זהו אחד ממרכזי התרבות של אוסטריה ומרכז למסחר בעתיקות. נצא לסיור רגלי מודרך בלינץ ונראה את האתרים הנהדרים שיש לעיר זו להציע. הכיכר המרכזית היא אחת הכיכרות היפות ביותר באירופה, בארכיטקטורה רוקוקו ובארוק. לקראת הצהריים נחזור לספינה להמשך הפלגה. הערב נערוך ארוחת פרידה חגיגית מצוות הספינה, תוך כדי שייט לפסאו.

יום 8: פסאו – סיום הטיול.

הבוקר נעגון בפסאו ובתום שבוע שייט ניפרד מצוות הספינה המסור.

בפסאו מתאחדים נהרות ה'אילץ' וה'אין' עם הדנובה הגדולה, ויחד עם האדריכלות הבארוקית הופכים אותה לפנינת נוף ציורית. במידה ויותיר לנו הזמן נערוך סיור רגלי ברחובות העתיקים ונגיע עד לקתדרלת סט. סטפן המשקיפה על העיר, בא נמצא העוגב הגדול בעולם. נרד לנהר לאזור המזחים שנמצאת ממש במרכז העיר. נעשה דרכנו למינכן לסיור בבירת בוואריה. במידה ויותיר הזמן, נבקר בפארק האולימפי, באנדרטה לזכר הספורטאים הישראלים, הנמצאת ליד האצטדיון האולימפי בו התקיימה אולימפיאדת 1972. נמשיך לכיכר מריאן, המהווה את לב העיר העתיקה והמרכז ההיסטורי שלה. נראה את "בית העירייה החדש" הבנוי בסגנון ניאו גותי מרהיב ומפורסם במשחק הפעמונים (גלוקן שפיל) הנערך במרפסתו. נוכל לבקר בשוק ויקטואלן ולבלות במדרחוב הגדול והמפורסם של מינכן וזאת עד ליציאה לשדה התעופה לקראת שיבתנו הביתה.  תם הטיול המושלם אך זיכרונותיו תמיד אתנו!

הטיולים ביום האחרון מותנים בזמן הטיסה חזרה לארץ. במידה והטיסה תהיה ממינכן זה יהיה היום טיול. במידה ממקום אחר – הטיול ישתנה לסיור בעיר ממנה נטוס חזרה לארץ וכל  זאת במידה והזמן יותיר לנו זאת.

*ייתכנו שינויים בסדר התכנית ובכלל הטיולים והמסלולים בכל היעדים וזאת לפי החלטות המדריכים והאילוצים השונים ובהם לו"ז של הפלגות הספינה.

החבילה כוללות

טיסות ישירות בבוקר השייט באל על/חברת תעופה אחרת לבודפשט ובחזרה בערב סיום השייט. (לא ניתן לבחור טיסות)

העברות באוטובוס תיירים ממוזג צמוד לאורך כל הטיול.

7  לילות שייט על סיפון Ms River Voyager

אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד וביום העזיבה תינתן א. בוקר בלבד).

מים, בירות, ושתיה מתוקה בארוחות הצהריים והערב.

קפה / תה ועוגה אחה"צ.

קפה ותה אחרי הארוחות.

תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול.

אוזניות שמע בסיורים שיבוצעו בימי השייט.

בהשתתפות החזן יעקב מוצן ואבי רט.

מדריך ישראלי מומחה לאזור.

איש אופרציה ומשגיח כשרות לניהול המטבח הכשר הצמוד לקבוצה.

אוכל גורמה כשר המבושל טרי באנייה.

שף פרטי, מטבח כשר וכלים כשרים – הכשרה מלאה של כל הספינה.

תפילות שבת.

נרות אלקטרוניים להדלקה בערב שבת.

ספר תורה. 

פסנתרן בספינה.

מיסי נמל.

החבילה אינה כוללת

תשר לנותני השירות בספינה (60€ לאדם לכל ההפלגה – חובת תשלום מראש).

ביטוח בריאות.

הוצאות אישיות.

תשר למדריך הישראלי. (נהוג לתת 5€ לאדם ליום)

תשר לאיש האופרציה הכשרה (נהוג לתת 5€ לאדם ליום)

יתרונות ללקוחות גולדן טורס

שירות הכנת צ'ק אין לאנייה (נוהל חובה לשטים בקרוזים) 
רכישת כלל שירותי התיירות במקום אחד 
מוקד חירום ללקוחותינו בחו"ל 24/7 

גולדן טיפ

בהגיעכם לחדר ולא משנה איזה סוג חדר, פירקו ישר את כל המזוודה לתוך ארונות האחסון והכניסו את המזוודות מתחת למיטות במקום המיועד לכך.
ב-7 הלילות הבאים אתם הולכים להרגיש הכי בבית גם בלב ים.

מסלולי השייט אינם באחריות 'גולדן טורס ועלולים להשתנות
מחיר החבילה מותנה בזמינות החדרים והטיסות
רכישת החבילה מחייבת קריאה אישור וחתימה של טופס גילוי נאות
אישור סופי לחבילה מותנה באישור מחברת השייט ו/או התעופה והודעה על אישור זה ללקוח/ה וזאת ע"י נציג חברת 'גולדן טורס'
חשוב ביותר: חברתנו ממליצה להצטייד בביטוח רפואי החל מרגע רכישת החבילה ו/או ביטוח ביטול
השייט – שאל את יועץ/ת השייט
ניתן להזמין אוכל כשר באנייה בכפוף לתנאים ובהזמנה.

צור קשר

מתעניין בחבילה? יש לך עוד שאלות? צור קשר עוד היום

החל מ €2790 (מחיר לאדם)

הקרוז שלכם מחכה לכם...

דילוג לתוכן