לונגיירין – נמל עגינה

לומגיירין היא בירתה של ארכיפל האיים סבאלברד ("חוף קר") הממוקמת מצפון לנורבגיה. העיר יושבת על האי הגדול מבין איי הארכיפלג בשפיצברן – שמשמעות השם הוא "הר הפסגה". נקודת הישוב נחשבת לאחת הצפוניות ביותר בעולם וכמובן לבירה הצפונית ביותר. בה חיים כ-1,800 תושבים, בין התושבים מצויים אזרחים העובדים בכריית הפחם, מחקר, תיירות ושירותים. העיר היא גם מושב המושל של כל ארכיפלג האיים.

לונגיירין כמו שאר האיים חווה את התופעה של ימי או מלאים וימי חושך מלאים. התושבים שחיים בעיר מכירים היטב את התופעה של ימים עם אור מלא וימים של חושך מוחלט, לעומתם מתקשים מאוד התיירים המגיעים למקום מתופעה זו. נראה שהחיים לא פשוטים כל כך בחלק הכי צפוני של כדור הארץ, אך התנאים מסתבר מושקעים הרבה בזכות מאמצי הממשל הנורבגי.

העיירה הצבעונית והקטנה בעלת רחוב אחד מרכזי ובו חנויות, בתי קפה, אכסניות, בתי מלון וגם מסעדות. בשנים האחרונות עם ריבוי התיירות למקום גם רחוב זה והעיירה כולה היו לתוססים יותר.

למרות שהמקום קטן מאוד יש בו בכל זאת מוזיאון העוסק באיי הצפוניים הללו, גלריה לאומנות, כנסייה וגם התיירות המקומית מציעה פעילויות מגוונות של טיולי הליכה, מזחלות עם כלבים, קייאקים ועוד.

לקבלת מידע נוסף על שייט לשפיצברגן לחצו כאן

    הקרוז שלכם מחכה לכם...

    דילוג לתוכן