למה אנטרקטיקה?

בזכות הנופים המקסימים

הרבה מאד זמן הייתה יבשת אנטרקטיקה כמו רוח רפאים על מפת העולם. אבל היום אנטרקטיקה מגלה את מרחבי נופיה. הצטרפו לשיט כדי לגלות  את "היבשת הלבנה" המיתית. מדבר קרח ומים, מרחב עצום של קרח המערבב בעדינות כחול ולבן בתוך שקט אין סופי במקום בו הטבע שולט. כאן הקרחונים הם המלכים. כאן ענקי הקרח, העשויים ממים טריים קפואים, גולשים לאורך האוקיינוס כמו קתדרלות. רחוק יותר תבחינו במדף היבשת הקפואה, מרחב אדיר של לובן  שמנקדים אותו פסגות הרים שראשם בעננים.

בזכות עולם החי העשיר

במהלך הקיץ הדרומי, מרחב הקרח העצום נולד מחדש  והופך לאמפיתיאטרון העולה על גדותיו עם פעילות; היכן שאלפי פינגווינים באים והולכים ומתגודדים במושבות ענקיות. לא חשוב אם הם ממשפחת הגנטו, או האדל, הצ'יינהסטרפ, המלך או המקרוני, היצורים הרגועים הללו יכבשו את ליבכם כאשר הם מדדים אל עבר הקינים או הגוזלים שלהם. בים, יהיו אלה לווייתני הגבנון שיתפסו את עיניכם, בעוד כלבי ים משתזפים בשמש על פיסות קרח צף. אם תרימו את הראש תראו את האלבטרוס שחור הראש האלגנטי שיהפוך למלווה הקבוע שלכם במסע.

בזכות האתרים והמונומנטים ההיסטוריים

אנטרקטיקה, יבשת הקרח שבקצה העולם היא אתר לכמה מבני מורשת של חוקרים מפורסמים בהיסטוריה. במהלך ההפלגה תהיה לכם ההזדמנות לגלות אותם כמו חוקרים אמתיים:  בפורט לוקרוי (Port Lockroy ) , תוכלו לבקר חלק מהמבנה , כולל מוזיאון קטן, שחושף את צפונות המקום מאז שנות ה-50 של המאה ועשרים. בהמשך המסע, באתר הייחודי גריטוויקן (Grytviken ), יוכלו חובבי היסטוריה להתרגש ליד קברו של ארנסט שקלטון החוקר הדגול  בן המאה ה-19 וכן משרידים של תחנה נורווגית המעידים על ההיקף העצום של ציד הלווייתנים שהיה נפוץ מאד בזמנו.

    הקרוז שלכם מחכה לכם...

    דילוג לתוכן